У Стрілківській громаді невідомі знесли пам’ятники «визволителям» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Стрілківській громаді невідомі знесли пам’ятники «визволителям»
05 Березня, 14:32

У Стрілківській громаді невідомі знесли пам’ятники «визволителям»

У Стрілківській громаді на Самбірщині у ніч проти 5 березня невідомі знесли пам’ятники «визволителям» у селах Стрілки та Топільниця. Про це розповів місцевий житель Василь Курій.

Недільний ранок в Стрілках почався не з кави. Невідомі закинули петлю на шию невідомому солдату та перекинули. Взяли собі голову як сувенір та зникли в невідомому напрямку, – зазначив Василь Курій.

Місцевий житель також зауважив, що біля пам‘ятника радянському солдату, який перекинули в Стрілках, є цікавий напис: ’‘погібшім от рук врагов советского народа, в 1946-1949 годах‘‘. Тобто меморіальний комплекс споруджували навіть не на честь тих, хто брав участь у Другій світовій війні, а на честь тих, хто протистояв українському руху опору по її заверешенню.

Впав невідомий солдат і в сусідньому селі Топільниця.

В Топільниці також, скоріше за все ті самі невідомі що і в Стрілках, перекинули радянського солдата.
Партизани працюють, – зазначив Василь Курій.

Нагадаємо, з ініціативою демонтувати два пам’ятника радянським солдатам і провести перепоховання на цвинтар у Стрілківській селищній раді виступали ще торік. Як інфомувала LMN, відповідне рішення прийняли на сесії раді скерували зверення до Мінкульту з проханням надати дозвіл на такі роботи. Однак, схоже, відповіді так і не дочекались. 

Відео