У Стрийському парку вандали облили мастилом і намагались підпалити скульптуру | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Стрийському парку вандали облили мастилом і намагались підпалити скульптуру
23 Серпня, 12:28

У Стрийському парку вандали облили мастилом і намагались підпалити скульптуру

Вчора ввечері, 22 серпня, невідомі понищили скульптуру у Стрийському парку у Львові. Мова йде про статую огрядної жінки «Впевнена» київського митця Василя Корчового. Як розповіли у коментарі ZAXID.NET у поліції Львівської області, правоохоронці проводять перевірку і вирішують питання правової кваліфікації.

Один із кураторів виставки та директор «Я Галереї» Павло Гудімов розповів, що скульптуру облили відпрацьованим мастилом, яке в’їдається, відповідно, його важко відмити.

«Той, хто це робив, розумів наскільки він нашкодить тій скульптурі, наскільки важко буде повернути її до оригінального вигляду. Зараз четверо людей працюють, відмивають скульптуру. Поки що мало зробили», – розповів Павло Гудімов.

Павло Гудімов також розповів, що скульптуру намагалися підпалити.

«Підпал не вдався, побачили люди, вони злякали вандалів. Ці свідки потім давали свідчення поліції», – додав Павло Гудімов.

Павло Гудімов наголосив, що будь-які думки щодо скульптури приймаються, а от вандалізм засуджується.

«Будь-яка спроба очорнити і показати невігласами львів’ян і Україну – невдала, тому що ми ніколи не будемо середньовічною провінцією. Мистецтво ніколи не дасть відповідь в прямому розумінні, але я зараз в парку стою, тут проходять люди і в них усіх одностайна думка: як можна було опуститися до такого акту – як воювати з скульптурою», – зазначив Павло Гудімов.

Додамо, минулого тижня у Стрийському парку встановили колекцію сучасної скульптури, яка формує новий «Скульптурний маршрут». Там зібрали вісім робіт українських і закордонних митців. Найбільше дискусій викликала робота «Впевнена» київського митця Василя Корчового, крізь яку скульптор показав красу будь-якого людського тіла.

Відео