Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Судовій Вишні містянам вдалося зберегти лікарню
17 Січня, 18:37
logo-black

У Судовій Вишні містянам вдалося зберегти лікарню

Тетяна Пасічник

Вчора, 16 січня, депутати Судововишнянської ОТГ таки проголосували за реорганізацію комунальної лікарні у некомерційне підприємство законним способом – шляхом перетворення. Громада нарешті добилася свого.

Скандал через лікарню розгорівся, коли стало відомо, що депутати створили ліквідаційну комісію. Учора на сесії мали обрати голову. Жителі підняли бунт, масово висловлювали обурення у соцмережах. Адже ліквідація лікарні – це порушення Конституції України. Вона означала б, що усіх працівників мали б звільнити. І навіть, якщо б надалі створювали некомерційний лікувальний заклад, медики, які зараз працюють, не мали б гарантії, що їх візьмуть на роботу. У місті ходили чутки, що зі 115 працівників третину скоротять. Припускають, лікарня могла би працювати надалі лише як ФАП.

“Реорганізація лікарні шляхом ліквідації — рішення, яке могло принести великі проблеми і працівникам медустанови, і громадянам, – пояснює LMN головний лікар Судововишнянської міської лікарні Юрій Кужда. – Це був шлях в нікуди. Ми пробували це пояснити в мерії, але нас ніхто не слухав. Нарешті, протести людей все ж взяли до уваги. Тепер містяни можуть бути спокійними”.

Згідно з законом “Про автономізацію”, перетворення медустанов у комунальні некомерційні підприємства сприятиме їх самостійності та поліпшить якість медичних послуг. Заклад зможе мати власний рахунок у будь-якому банку та самостійно обирати форму оплати праці персоналу.

Фото: facebook/Судововишнянська Комунальна Лікарня

Схожі новини