У трьох громадах на Львівщині захворюваність на ГРВІ перевищила епідпоріг | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У трьох громадах на Львівщині захворюваність на ГРВІ перевищила епідпоріг
21 Жовтня, 20:23
logo-black

У трьох громадах на Львівщині захворюваність на ГРВІ перевищила епідпоріг

За останній тиждень на Львівщині зафіксували понад 10 тисяч випадків захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції. 49% з них — у дітей до 17 років. Про це LMN у щотижневій програмі «Погляд з Хмарочоса» розповіла Наталія Іванченко, генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

«Порівняно з попереднім тижнем, є приріст на 14%. Це логічно, адже щорічно, як тільки погодні умови починають коливатись, орієнтовно з жовтня по квітень ми маємо епідситуацію захворювання грипу та ГРЗ», — пояснила Наталія Іванченко. 

Водночас ці дані завжди порівнюють з так званим епідеміологічним порогом. Для кожного тижня у році є розрахунковий показник за 10 останніх років на 100 тисяч населених. У розрахунки не включені роки пандемії. 

«Якщо порівнювати інтенсивний показник захворюваності по області за 41 тиждень року з епідпорогом, то цифри є меншими від епідпорогу. Але ми маємо декілька територій, де епідпоріг незначно, але перевищений. Це Городоцька, Львівська та Перемишлянська громади. Про що це говорить? Що треба людям при вході в заклад охорони здоров‘я принаймні вдягати маску, щоб не розповсюджувати вірус навколо», – розповіла Наталія Іванченко. 

Є й добрі новини – наразі медики не зафіксували випадків захворювання грипом. Втім мешканцям області радять скористатись цим і зробити щеплення заздалегідь, адже цьогоріч на Львівщині очікують 4 штами грипу. 

Нагадаємо, за останній тиждень  на Львівщині виявили понад 500 випадків інфікування коронавірусом. 

User Image
Марія Оринчак
Авторка спеціальних проєктів
Відео