У Трускавці переселенець з Києва поскаржився на українську мову | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Трускавці переселенець з Києва поскаржився на українську мову
09 Серпня, 11:43

У Трускавці переселенець з Києва поскаржився на українську мову

На урядову гарячу лінію надійшла скарга від вимушеного переселенця з Києва, який тимчасово проживає в Трускавці на Львівщині, про те, що в місті його змушують спілкуватися українською.

«Чоловік сфотографував оголошення, яке розміщене на вул. Стебницькій на вхідних дверях торгового центру «Славутич» і на вхідних дверях продуктового ринку, де написано: «Шановні переселенці! Ми – Україна. Ми розмовляємо виключно українською. Не знаєте – вчіть, говоріть українською, хай ламаною, але спілкуйтеся нею!»», – розповіли у Трускавецькій міській раді.

У своїй скарзі, киянин назвав це звернення «розповсюдженням НАКАЗНОГО оголошення на Львівщині для переселенців».

У мерії зазначили, що роз’яснили чоловікові норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», котрий набрав чинності 16 липня 2019 року, який визначає українську мову як єдину державну мову в Україні.

Зокрема, статтею 30 цього Закону визначено, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна українська мова. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи-підприємці, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів, здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари й послуги державною мовою.

«Хоча Трускавецька міська рада не приймала нормативно-правового акту щодо затвердження тексту оголошення, розміщеного на будівлях на вул. Стебницькій, але ініціативи підприємців щодо популяризації української мови серед ВПО вітаються», – додали в міськраді.

Посадовці нагадали, що переселенці, які хочуть вивчити українську мову мають таку можливість – на безкоштовних курсах та в клубах спілкування, організованих відділом освіти Трускавецької міськради та терцентром.

Відео