У Трускавці відкрилась фотовиставка про багатодітних матерів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Трускавці відкрилась фотовиставка про багатодітних матерів
13 Травня, 19:24

У Трускавці відкрилась фотовиставка про багатодітних матерів

У День матері у трускавецькому Художньому музеї ім.М.Біласа відкрилася фотовиставка «Українські багатодітні матері. Портрети».  Взяли участь у проекті 18 матусь. Усіх фотографувала трускавчанка Тетяна Вінницька. Каже, ідея виникла ще торік восени, пише Galnet.

Аби знайти багатодітних матусь Тетяна, яка й сама є мамою трьох доньок, звернулася за допомогою до відділу міськради, який опікується багатодітними сім’ями. Однак, все було не так просто, як здавалося б. 

“На мій подив, із 150 мам погодилися лише 6. Багато хто посилався на зайнятість і я це чудово розуміла. Але в процесі зйомок одна мама розповідала про іншу «колегу» і так я знаходила нових учасниць проекту”,- розповідає фотографиня.

Тетяна вважає, що зараз важливо більше розповідати щасливі історії сімей, де багато дітей. Тоді молодь зможе брати з них приклад.

“Я хотіла показати людям, що мати багато дітей не страшно, а круто. В Україні сьогодні, як ніколи, потрібно популяризувати народжуваність. В умовах довготривалої війни молодь не має відчуття стабільності, є страх народжувати більше однієї дитини, або й взагалі ставати батьками. Погіршує демографічну ситуацію й виїзд молоді за кордон. Чимало свідомих юнаків та дівчат загинули на фронті. Одна із матерів зауважила, що останні кілька років у її знайомих народжувались здебільшого хлопці, можливо тому, що війна забрала багато чоловіків”,- каже Тетяна.

Окрім того, Тетяна хотіла надихнути багатодітних матусь, «витягнути» їх із повсякдення та дати можливість спробувати щось нове.

“Це було прекрасно: і для них, і для мене. У кожній відкривала новий світ. Безмежно вдячна, що вони дали доторкнутися до себе, відчути їх, зазирнути у їхні сім’ї”, – додає.

На презентації відвідувачі шикувались у справжню чергу. Подивитись фото прийшли і самі героїні зі своїми сім’ями.

Фотовиставка триватиме до 22 травня.

 

Фото: Galnet.

Відео