Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У центрі Львова розкопали людські кістки та три черепа
27 Червня, 09:19

У центрі Львова розкопали людські кістки та три черепа

На площі Галицькій у центрі Львова на місці демонтованого фонтану «Кульбаба» археологи розкопали яму з людськими рештками. Також там знайшли мури давнього костелу Воздвиження Чесного Хреста, побудованого 1539 року, передає Галінфо.

«Ми вже на цій ділянці повністю розкрили площу костелу на рівні коронок збережених фундаментів, але, як з’ясувалось, костел мав більші розміри, чим ми припускали. Він тягнеться у бік корпусу «Львівської Політехніки». Зараз не маємо можливості там працювати. Сподіваюсь, що нам вдасться закласти шурфи і подивитися, мав він симетричні грані чи мав таку форму, як ми думаємо», – каже , працівник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Микола Шніцар.

За його словами, попередньо археологи встановили, що костел був гранчастий, восьмикутний і грані його були симетричними.

«Виглядає так, що притвор був дещо пізніше добудований, але чи це було у ХVІІ, чи у ХVІІІ столітті – сказати складно. Дослідження тривають, – додав Микола Шніцар. – Тепер відомо, що біля костелу був цвинтар. Маємо чимало людських кісток у тих перемішаних нашаруваннях, які пов’язані із розбиранням самого костелу в кінці ХVІІІ століття та з побудовою фонтану «Світезянка» наприкінці ХІХ століття. У цих порушених нашаруваннях трапляються людські кістки».

На сьогодні археологи вже виявили три людських черепа.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини