У центрі НЕЗЛАМНІ почали приймати на реабілітацію незрячих пацієнтів: історія воїна з Дніпропетровщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У центрі НЕЗЛАМНІ почали приймати на реабілітацію незрячих пацієнтів: історія воїна з Дніпропетровщини
06 Грудня, 18:27

У центрі НЕЗЛАМНІ почали приймати на реабілітацію незрячих пацієнтів: історія воїна з Дніпропетровщини

У Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ допомагають пристосуватися до нового життя незрячому 42-річному воїну з Дніпропетровської області, який втратив зір під час військових дій на Луганському напрямку. Про це повідомили у Львівській міськраді.

До війни Богдан працював програмістом. Приєднався до Сил оборони та став членом Нацгвардії у березні 2022 року. Через рік отримав поранення. Захисник пригадує день, коли отримав поранення.

«Ми вийшли на позиції. Ворог одразу почав нас штурмувати. Летіло в нас усе, і одна з мін прилетіла до мене. Пам’ятаю лише вибух, яскравий спалах в очах – і все. Далі я втратив свідомість», – пригадує військовий.

Отямився Богдан через кілька тижнів після поранення, у Києві. Чоловік каже – коли відкрив очі і було темно, подумав, що то через набряк або пов’язку.

Насправді ж, воїн втратив ліве око, і повністю осліп на праве.

Підтримка дружини, синів, друзів та колег допомогли Богданові зібратися з силами.

Волонтери підібрали тростину для воїна, та вчили його нею користуватися.

У Львові, в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ допомагають Богданові пристосуватися до нових реалій життя. Тут почав діяти новий напрям реабілітації: для військовослужбовців, які втратили зір на полі бою.

Ерготерапевти центру працюють над його безпекою та мобільністю.

«Для нас це новий напрямок, до якого ми довго готувалися і місяць тому, нарешті, почали приймати на реабілітацію перших незрячих пацієнтів. З Богданом ми вчилися контролювати його безпеку. Найперше, будувати маршрути на вулиці та орієнтуватися у просторі», – розповідає ерготерапевт центру Віталій Грендус.

Завдяки реабілітації в Центрі, хлопець знову сів за ноутбук та вчиться користуватися ним за допомогою спеціальних голосових програм для незрячих.

Його мета – не лише адаптуватися до нових реалій, а й повернутися до програмування.

Відео