У церкві на Перемишлянщині знайшли розписи, яким понад 200 років | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У церкві на Перемишлянщині знайшли розписи, яким понад 200 років
13 Лютого, 13:46

У церкві на Перемишлянщині знайшли розписи, яким понад 200 років

У с. Ладанці, Львівського району, у церкві знайшли унікальні первинні розписи 1820-х років. Про це розповіли у реставраційній майстерні «Гарда».

Цю церкву на Перемишлянщині побудували за підтримки графа Потоцького. Припускають, що саме з його подачі вона й була розписана.

«Восени 2022 отець Іван Городицький покликав проконсультуватися щодо розписів на престолі. В Ладанцях є розписаний престол у церкві, але він дуже погано збережений. Вже все, що могли помити, місцеві господині помили, розписи там майже всі втрачені. Але слово за словом отець почав розповідати про свої плани, як він бачить ту церкву, як вони з архітектором працюють, і я кажу: «Чому ви, отче, не робили зондажів? Тут точно є якісь розписи». Отець каже: «Та не робили, бо старші пані з села не пам’ятають, щоб тут були якісь інші розписи, ніж є зараз»,  – розповідає художниця-реставратор Ірина Гірна.

Наступного разу, коли приїхали реставратори, вони зробили кілька зондажів і натрапили на балдахін. Після того вони їздять у село уже третій місяць поспіль.

Розписи у місцевій церкві є унікальними, адже їх зробили відразу після побудови храму.

Іконостас, який зараз є в церкві, зробили у 1930-х роках. І він є класичним для того періоду. Однак, перший іконостас тут був одноярусним, тобто, не було верхньої частини.

Реставратори кажуть, що це дуже рідкісний випадок відкриття розписів у таких малих мурованих сільських церквах, які до того ж не є пам’ятками. За їх словами, у цьому селі вони відкривають великий скарб і сподіваються знайти кошти на завершення цієї реставрації.

Відео