У церкві в Славську хочуть замінити стародавню плитку на звичайну: парафіяни проти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У церкві в Славську хочуть замінити стародавню плитку на звичайну: парафіяни проти
13 Травня, 19:56

У церкві в Славську хочуть замінити стародавню плитку на звичайну: парафіяни проти

У церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славському розпочали ремонт. Збираються знищити цінні розписи початку 20 століття, а замість них намалювати нові.

Настоятель церкви отець Андрій Петришин каже, цінним там є тільки іконостас. Його закриють сучасними іконами, пише zaxid.net.

Керамічну плитку з підлоги і стін вже почали демонтовувати, щоб замінити на сучасну. Розписи невдовзі будуть збивати.
Доцентка кафедри дизайну та основ архітектури НУ «Львівська політехніка» Тетяна Казанцева неабияк занепокоїлась стосовно цих дій.

Каже, розписи виконані у стилі української сецесії. На куполі церкви зображено багато янголів, на стінах – численні орнаменти. Про це вона дізналась із листа одного з парафіян, який захотів залишитись анонімним.

«Цей чоловік повідомив, що готується ремонт церкви і на кожній проповіді священик каже, що ці розписи будуть збивати, бо вони не становлять жодної цінності. Але є багато досліджень цієї церкви, зокрема Бориса Возницького. По-перше, це церква відомого архітектора Василя Нагірного, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. Розписи там робив видатний художник Модест Сосенко. Вони характеризуються надзвичайно глибоким українським
колоритом та гарними орнаментами. Ще Андрей Шептицький писав, що “ці розписи пробуджують найтонші почуття, любов до Бога”. І направду ті розписи дуже гарні і попри риштування там наразі ще є та світла атмосфера», – сказала Тетяна Казанцева.

Тетяна Казанцева вчора відвідала цю церкву. Серед купи будівельного сміття вона виявила керамічну плитку відомого архітектора Івана Левинського. Її демонтували із стін церкви.

«Священик так і сказав, що вони цю плитку викидають бо вона стара, а натомість поставлять нову. Але нову я бачила, це те саме, що ставлять у ванних кімнатах і санвузлах», – додала науковиця.

Фото: з відкритих інтернет-джерел.

Відео