У Турці відкрили музей давньої бойківської культури | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Турці відкрили музей давньої бойківської культури
15 Лютого, 18:48

У Турці відкрили музей давньої бойківської культури

У середу, 13 лютого, в Турківському районному Народному домі урочисто відкрили краєзнавчий музей.

Про це давно мріяв член народного драматичного колективу міста Микола Комарницький. Він поділився ідеєю з директором Народного Дому Петром Косачевичем. Згодом робота зі створення музею розпочалася.Про це  повідомляє “Бойківщина”.

Комарницький розповідає, що ідея створення такого музею у нього з’явилась ще у 2000 році.

Каже, інколи ночами не спав, думав, як втілити задум в життя.

Багато різних експонатів, які представили у музеї, збирали протягом років.

Старовинний бойківський одяг, бойківську вишивку, макети церков Бойківщини, побутові речі, знаряддя праці  етнічних бойків – усе це приносили з йому люди. Іноді вони були навіть не знайомі. Також працівники сільських народних домів допомагали.

Головна мета – показати всім, особливо молодому поколінню, як жили їхні предки.

“Наш край надзвичайно багатий на краєзнавчі речі, які не повинні би пропасти, – наголосив директор Народного дому  Петро Косачевич. – Я дякую Миколі Юліановичу за те, що він знайшов час і можливість зайнятися тим, аби ці кімнати прикрасити, збагатити бойківськими реліквіями, зробити такими, що коли зайти сюди, у людини радіє душа”.

У приміщенні, де облаштували музей, колись був  зубопротезний кабінет приватного підприємця Василя Дубравського.  Кімнати були збережені у доброму стані, тож  ремонтувати їх не знадобилося. Над оформленням кімнати працював Микола Комарницький.

У музеї виставлено напоказ 600 експонатів. Є  три тематичні кімнати. Одна – інтер’єр бойківської хати,  в якій знаходиться старовинна бойківська піч, дві колиски,  бамбетель, креденс з посудом, лавки, ткацький верстат. Також сільськогосподарський реманент та речі побуту бойків, а ще дуже багато вишивок та рушників.

У другій кімнаті великодні писанки, стендами з фотографіями. Третя – духовна. Тут експонується 14 макетів дерев’яних церков Бойківщини, виготовлених відомим в Україні майстром зі Львова Михайлом Яцковичем. Є дуже старовинні  ікони, вишивки, знімки храмів району, Різдвяна шопка.

Фото: Бойківщина.

Відео