У “Великій сімці”, ЄС, РЄ та державах Європи прокоментували вибори в Україні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У “Великій сімці”, ЄС, РЄ та державах Європи прокоментували вибори в Україні
23 Липня, 21:22

У “Великій сімці”, ЄС, РЄ та державах Європи прокоментували вибори в Україні

Посли країн “Великої сімки” вважають, що дострокові парламентські вибори в Україні відбулися на конкурентній основі.

«Посли G7 вітають проведення  парламентських виборів в Україні, які відбулись на конкурентній основі з дотриманням основоположних  прав і свобод. Ми вітаємо ЦВК з проведеною роботою», – йдеться у повідомленні французького головування в G7 у Twitter Групи підтримки України.

ЄС вважає, що після перемоги партії “Слуга народу” на парламентських виборах нова влада взяла на себе відповідальність за події в Україні.

Про це йдеться у спеціальній заяві речниці ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Майї Косьянчич.

«Після президентських виборів український народ вчергове дав потужний мандат на проведення реформ у наступні п’ять років. Тепер нова влада несе відповідальність за те, щоби задовільнити очікування громадян України. Пріоритетом має бути просування політичної асоціації та економічної інтеграції та проведення реформ, що лежать в основі нашої Угоди про асоціацію. Мова про підтримку верховенства права, боротьбу з корупцією, сферу енергетики та забезпечення макроекономічної стабільності. Євросоюз чекає на проведення місцевих виборів лише наступного року», – йдеться у заяві.

Глава делегації Європейського парламенту заявив, що Європарламент сподівається на проведення реформ новим скликанням Верховної Ради.

«Європарламент і Верховна Рада за останні роки вийшли на безпрецедентну співпрацю. Ми допомагали ВР у розвитку її можливостей, медіації та діалогу. Ми сподіваємося, що майбутня ВР працюватиме над побудовою національного консенсусу та реформуванням. Європарламент зацікавлений у подальшій співпраці з ВР», – сказав Девід МакAллістер.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав партію “Слуга народу” з перемогою на дострокових виборах до парламенту.

«Браво президенту Зеленському та його партії “Слуга народу”. Вибори створюють нову надію для України. Не корумповані інститути, яким люди можуть довіряти, – це шлях до суверенної української держави», – написав Ягланд у Twitter.

Глава делегації Парламентської асамблеї НАТО Маделен Мун сказала, що ПА НАТО готова співпрацювати з Верховною Радою нового скликання.

«Парламентська асамблея НАТО допомагатиме Україні в європейській інтеграції», – сказала Мун.

 

У Варшаві сподіваються, що польсько-українські питання будуть важливою частиною порядку денного нового уряду України.

Про це заявив голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський.

«Це політичний успіх президента Зеленського, який зумів за короткий час розвинути не тільки свою особисту підтримку, але також створити політичне формування, яке напевно одноосібно візьме владу в Україні. Політичне коло президента Зеленського – це нове коло, яке взяло на себе відповідальність за майбутню долю України. Ми будемо чекати на формування нового кабінету і на інформацію, якими будуть його політичні пріоритети. Ми сподіваємося, як казав президента Анджей Дуда після першої зустрічі з президентом Зеленським, що питання, які важливі для польсько-українських відносин, будуть важливою частиною політичного порядку денного нового уряду, політично єдиного із президентом України. Є така воля, я теж не виключаю, що 2 вересня ми реалізуємо також перший офіційний візит президента України до Польщі», – підкреслив політик.

Польща сподівається, що після виборів Україна прискорить процес необхідних реформ і продовжить курс на зміцнення відносин України з ЄС і НАТО.

Про це йдеться у заяві на сайті польського МЗС.

«Ми сподіваємося, що вибори призведуть до створення стабільної більшості у Верховній Раді та створення нового уряду, який разом з президентом Володимиром Зеленським прискорить процес необхідних реформ і продовжить курс на зміцнення відносин України з ЄС і НАТО», – йдеться у заяві.

Віце-спікерка польського Сейму Малгожата Госєвська (PiS) заявила, що найближчі дні, місяці покажуть, чи виправдаються сподівання Польщі на зміну історичної політики України за нової влади.

«Я очікую тут змін у політиці України. Звісно, покажуть, чи наші очікування і надії є слушними, чи справді відбудеться зміна. Проте, здається, що президент України – людина дуже прагматична; він не зв’язаний тими залежностями, що стосуються певної версії історичної політики, яку Україна реалізувала досі», – сказала вона.

 

Глави МЗС Литви та Латвії назвали дострокові парламентські вибори в Україні вільними та конкурентними.

«Вибори в Україні: конкурентна кампанія, дотримання основних прав і свобод, відповідно до загальної оцінки БДІПЛ/ОБСЄ», – написав глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус у своєму акаунті у Twitter.

Глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич підтвердив рішучу підтримку суверенітету і процесу реформ в Україні.

 

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш привітав Україну з проведенням виборів і висловив сподівання на поглиблення співпраці.

«Вітаю, громадяни України надали потужний мандат партії президента Зеленського провести їх через ці важкі часи. Викликів багато, але я вважаю, що цей успіх приведе до подальших реформ і активнішої співпраці з Чеською Республікою», – написав Бабіш.

 

Прем’єр-міністр Молдови Майя Санду привітала президента України Володимира Зеленського з перемогою.

«Шановні українці, я вітаю вас із сьогоднішньою мобілізацією і чітким голосуванням проти корупції, голосуванням за зміни, нових політиків, які будуть керуватися тільки національними інтересами. Це велика відповідальність – завоювати довіру такої великої кількості людей, і я бажаю президенту і партії, яка підтримує його, великої сили і наполегливості в просуванні програми реформування для громадян України», – зазначила Санду.

 

МЗС Росії відзначило низький результат націоналістів і представників попередньої влади на українських парламентських виборах.

«За попередніми даними, переконливу перемогу здобуває пропрезидентська партія “Слуга народу”, яка лідирує з великим відривом. Вагомий результат продемонструвала “Опозиційна платформа – За життя”, яка виступає в тому числі за нормалізацію відносин з Росією. Показово, що націоналістичні сили не отримали широкої підтримки населення України. Досить скромний результат продемонструвала “Європейська солідарність” П. Порошенко. Угруповання екстремістів зі “Свободи” та інших радикальних організацій зовсім не проходить до парламенту. Все це свідчить про те, що народ України втомився від політики залякування і терору, що проводилася попередньою владою. Можна, мабуть, назвати це голосування “голосуванням надії».

 

Фото: ВВС

Відео