Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Заробітчан хочуть обкласти податками
19 Березня, 15:51

Заробітчан хочуть обкласти податками

В Україні планують створити спеціальний фонд для трудових мігрантів і збирати в нього внески. Наприкінці минулого тижня до Верховної Ради внесли проект закону №10153 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення державної підтримки українців за кордоном». Документ не на жарт стривожив фахівців, які займаються працевлаштуванням. Скандальний проект закону зареєструвала група нардепів на чолі із представником БПП Оксаною Білозір.

 

Законопроект передбачає кілька дуже важливих нововведень. Зокрема, створення окремого органу виконавчої влади з питань трудової міграції, формування реєстру заробітчан, створення Фонду «добробуту» українських мігрантів, впровадження карти трудового мігранта.

 

У структурі органу виконавчої влади з питань трудової міграції передбачено створення територіальних органів  – в містах і областях.

Вони проводитимуть перепис заробітчан, з яких збиратимуть внески до Фонду «добробуту», формуватимуть та вестимуть реєстр трудових мігрантів, допомагати людям працевлаштуватися, надаватимуть правову допомогу, організовуватимуть курси з перекваліфікації.

На всі ці послуги будуть потрібні чималі кошти. Щоб їх зібрати, нове відомство створить в Україні «Фонд добробуту».

Його наповнюватиме Держслужба зайнятості, компанії-посередники, які працевлаштовують наших людей за кордоном, а також самі заробітчани, тобто люди, які отримають роботу за допомогою посередників.

Відповідно до законопроекту, перший, реєстраційний, внесок за людину мали б вносити посередники: Держслужба зайнятості або агентство з працевлаштування. А наступні — сам працівник. Вони будуть щорічними. Та розміри цих внесків у документі не прописані.

Зрештою, ще незрозумілий навіть принцип їх розрахунку: чи буде це затверджена сума чи відсоток від зарплати. Є лише припущення, що обговорюються цифри в діапазоні від $ 50 до $ 200.

За всі ці витрати людині запропонують карту трудового мігранта, страховий поліс державної страхової компанії.

Від усього цього можна буде відмовитися, якщо заробітчанин сам працевлаштувався за кордоном. Все на добровільних засадах.

Зрештою, експерти не вірять, що нова ініціатива дозволить вивести з тіні ринок працевлаштування, і створить можливість його хоч якось контролювати. Навпаки, кажуть, якщо цей закон приймуть, то ще більше ускладниться ситуацію на ринку праці.

 

 

«Запропонований законопроект фактично пропонує обкласти українських трудових мігрантів додатковим податком у вигляді членського внеску в нову державну структуру, яка повинна буде займатися проблемами українців, які працюють за кордоном. Хоча держава і так зобов’язана допомагати громадянам, які перебувають за кордоном. А що тоді робити з туристами і іншими категоріями українців, які їздять за кордон? Теж брати з них додаткові гроші за захист?» – цитують на WestNews президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника.

Схожі новини