Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Верховній Раді хочуть ще більше обмежити тематику публікацій під час війни
11 Червня, 11:03

У Верховній Раді хочуть ще більше обмежити тематику публікацій під час війни

Народні депутати України хочуть посилити вимоги до фото та відеоматеріалів, які можна публікувати в умовах війни. Зокрема, хочуть заборонити матеріали про об’єкти критичної інфраструктури та деталі евакуації. Про відповідні зміни йдеться у законопроекті, зареєстрованому у Верховній Раді, пише Кореспондент.

Йдеться про проект закону про внесення змін до статті 114-2 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за несанкціоноване розповсюдження інформації в умовах військового чи надзвичайного стану (№7455).

“Несанкціоноване поширення інформації про діяльність об’єктів критичної інфраструктури та державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, про місця збору та шляхи евакуації цивільного населення, вчинене в умовах військового чи надзвичайного стану, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років”, – йдеться у документі.

У випадку, якщо такі дії були вчинені посадовцем, то за це пропонується карати позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що в ході повномасштабної війни росії проти України “мають місце непоодинокі факти випуску сюжетів на телеканалах України, за результатами яких у подальшому було здійснено ракетні удари по місцях збору для евакуації цивільного населення на залізничних вокзалах, об’єктах критичної інфраструктури, низки підприємств ДП “Укроборонпром” та інших, які висвітлювалися в інформаційних програмах на телебаченні”.

 

Схожі новини