У ВООЗ попереджають про третю хвилю пандемії коронавірусу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У ВООЗ попереджають про третю хвилю пандемії коронавірусу
31 Грудня, 09:12

У ВООЗ попереджають про третю хвилю пандемії коронавірусу

3-тя хвиля пандемії може бути породжена новою мутацією коронавірусу, початково зафіксованою на території Великої Британії.

«Ймовірно, цей новий штам стане причиною 3-ї хвилі пандемії в Європі», – заявив експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я – ВООЗ – та президент Міжнародної федерації тропічної медицини, професор Сантьяго Мас-Кома в інтерв’ю одному із видань.

Занадто пізно намагатися зупинити поширення нового штаму SARS-CoV-2, який вже циркулює в ряді країн Європи, Азії та Північної Америки.

Учений нагадав, що початок 1-ї хвилі пандемії за межами Китаю був обумовлений поширенням штаму-мутанта, виявленого в Італії в лютому.

З урахуванням того факту, що 2-га хвиля, яка все ще триває, почалася ще до закінчення 1-ї, 3-тя хвиля також може накластися на 2-гу.

У геномі коронавірусу SARS-CoV-2 відбувається 1-2 точкових мутації в місяць, це менше, ніж у вірусу грипу. Поки що невідомо, як нова мутація відіб’ється на ефективності вакцин, а повноцінні дослідження цього питання можуть зайняти кілька тижнів.

Як відомо, високозаразлива мутація коронавірусу, спочатку виявлена ​​у Великій Британії, була також зафіксована на території Німеччини і Швейцарії, Франції, Португалії, в Нідерландів, Данії, Норвегії та Південної Кореї, Японії, Сінгапуру, Австралії, Канади і вже США.

Відео