Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Винниках поховали Почесного довгожителя міста Ігоря-Юрія Маркевича
21 Січня, 17:40
logo-black

У Винниках поховали Почесного довгожителя міста Ігоря-Юрія Маркевича

Катя Мілевич

 

Численна кількість родичів, друзів та представники влади сьогодні, 21 січня, попрощались з відомим громадським діячем, Почесним довгожителем Винник Ігорем-Юрієм Маркевичем. Прийшов на похорон і український футболіст, тренер, винниківчанин Мирон Маркевич. Покійний – його родич по батьковій лінії.

«Ця людина прожила довге й щасливе життя, навіть попри те, що воно було нелегким, – мовив о.Василь Петрик, який провів прощальну службу за Маркевичем. – Він часто розповідав історії свого життя, а повірте, він мав що розповісти і вмів розповісти.  Завдяки його силам і старанням зокрема, ми маємо наш храм».

Ігор-Юрій Маркевич народився 1927 року у Винниках, тут провів усе своє життя, за винятком років війни. Брав участь у визвольній боротьбі українського народу під час Другої світової війни, служив в дивізії «Галичина». Батько його Теодор Маркевич був членом ОУН-УПА. Під час війни Ігор-Юрій пережив розлуку з рідними. Аж у 1988 році йому дозволили поїхати в гості до рідних в Америку, але, на жаль, батьків живими він уже не застав.

Після війни був мобілізований до радянської армії. Потім одружився, виховав з дружиною 3 дітей, 6 внуків, 2 правнучки.

З 1990 до 1995 був головою церковного комітету зі спорудження храму Церкви свв. Володимира і Ольги (УАПЦ) у Винниках. Активний учасник зведення церкви. Згодом багато років працював паламарем.

Після прощання вдома, тіло діяча віднесли до храму рівноапостольних Володимира і Ольга. Поховали його на старому кладовищі у Винниках.

Фото: “Винниківський вісник”

Схожі новини