Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Винниках збирали підписи за вступ до НАТО
25 Січня, 15:45
logo-black

У Винниках збирали підписи за вступ до НАТО

Антоніна Скляренко

Учора, 24 січня,  молоді дівчата обходили помешкання винниківчан. Представлялися волонтерами ГО «Справедливість». Закликали підтримати ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо вступу України до Євросоюзу та НАТО. У місцевих просили вказати ім’я та прізвище, адресу та мобільний телефон.

«Дівчатка ввечері постукали у двері. Сказали, що збирають підписи за вступ у НАТО, підтримують Президента, – розповідає Володимир, житель вулиці Винна Гора. – Ми з жінкою погодилися, думали, там просто прізвище треба і підпис. Дивимося, а там ще графа є «адреса», поруч – «телефон». Питаємо, навіщо потрібно так багато особистих даних? Вони пояснили, що так їхнє керівництво зможе перевірити, чи опитували реальних людей. Я ж думаю, що тепер люди з БПП матимуть хорошу базу для передвиборчої агітації.»

Волонтерки залишили подружжю партійну газету БПП «Солідарність» з інформацією про важливість Томосу та майбутнього входу України в НАТО та ЄС. LMN звернулась по коментар до ГО «Опора». Організація фіксує порушення законодавства кандидатами на виборах.

«Цей випадок важко назвати адмінресурсом, – говорить представник «Опори» Ольга Стренюк. – Адже дівчата, які збирали інформацію, очевидно, не є працівниками бюджетних установ. А якщо навіть і є, то ж робили це у неробочий час. До того ж вони ні до чого нікого не змушували, люди мали можливість відмовитися».

Ольга припускає, у такий спосіб і справді відбувалась своєрідна агітація за чинного Президента як кандидата на чергові вибори. Але оскільки Порошенко ще не зареєстрований офіційно як кандидат, то і тут немає ніякого порушення.

«Такі випадки почастішали, – каже Стренюк. – Нещодавно порушення було з боку представників «Самопомочі», які висувають свого кандидата на Президента. У робочий час вони організовували зустріч освітян та медиків із трьома депутатами від цієї партії. Ті критикували чинну владу, говорили про проблеми в галузі бюджетників. От цю ситуацію можна назвати адмінресурсом. Адже працівників відірвали від їхніх прямих обов’язків і змусили слухати обранців».

50811247_365041437648145_7267053513434202112_n

Фото: надали жителі Винник

Схожі новини