Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Зарваниці Глава УГКЦ відновив акт посвяти українського народу Богородиці
19 Липня, 16:37

У Зарваниці Глава УГКЦ відновив акт посвяти українського народу Богородиці

Нині, 19 липня 2020 року, під час Всеукраїнської ювілейної прощі до Зарваниці Отець і Глава УГКЦ віднови акт посвяти українського народу Церкви і України Пресвятій Богородиці. Про це повідомляє “Духовна велич Львова”.  Востаннє це здійснювали у 2014 році,  у розпал російсько-української війни. А 25 років тому Акт посвятив здійснив Патріарх Мирослав Любачівський у Зарваниці, як свідчення вдячності за Незалежність України і свободу Церкви. Блаженніший Святослав наголосив, що у часи, коли світ стоїть на колінах перед пандемією, ми станемо на коліна перед Пресвятою Богородицею.

“Сьогодні хочемо тут, у Зарваниці, стати на коліна перед Божим Обличчям. І звершити Акт Посвяти України, нашого народу і нашої Церкви під Покров Пречистої Діви Марії. Вперше такий Акт посвяти здійснив наш князь Ярослав Мудрий, коли перед очима Київської громади відкрилася наша вічна Оранта, Київська, яка з піднесеними руками стоїть у молитві перед Божим обличчям. Той напис, по грецьки, який там є, так і говорить, що Господь є посеред свого міста і воно не захитається, – наголосив Глава УГКЦ.

 

Блаженніший Святослав пригадав вірянам події 25-річної давності, коли  блаженної пам’яті Мирослав-Іван Любачівський відновив цю посвяту України і Церкви під Покров Богородиці, також у Зарваниці, коли молилися понад мільйон  прочан.

У 2014 році, коли Україна була безборонною перед обличчям агресора, також відновили Акт посвяти під Покров Богородиці.

 

2-38
1-57

“Ми бачимо, що Пресвята Богородиця покрила нас своїм Покровом, Господь Бог проявився присутнім між нами, дав нам силу, бо ми є як держава, як народ, як Церква Христова. Чуючи слова, що світ стоїть на колінах, ми станемо на коліна, перед чудотворною іконою Пречистої Богородиці і відновимо цю посвяту. Бо ця посвята означає істину віри у те, що за Євангелієм Господь Бог готовий творити чудо тим, які вірять. Він те саме готовий зробити тут для нас. Це ісповідь нашої віри у те, що наш Бог є посеред нас, нас не залишив і не залишить. І доки Він з нами, ми не захитаємося і не станемо на коліна ні перед ким, ні перед чим”, – промовив Глава УГКЦ.

Сьогодні тисячі українців долучилися до прощі у онлайн-форматі.

Схожі новини