Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Зеленського виступили з пакетом антикорупційних ініціатив
16 Липня, 21:29

У Зеленського виступили з пакетом антикорупційних ініціатив

Команда президента Володимира Зеленського закликає Верховну Раду 8 скликання позачергово зібратися 18 липня й ухвалити закони, які дозволять працювати Вищому антикорупційному суду.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка.

«Ми плануємо вже на четвер скликати позачергову сесію парламенту. Ми будемо вимагати від парламенту прийняти законодавство, яке дасть працювати ефективно Вищому антикорупційному суду, будемо вимагати від парламенту прийняти закон про незаконне збагачення, і буде ще декілька ініціатив, які ми будемо вимагати прийняти ще в цього складу парламенту. Очевидно, що в людей в головах уже вибори, але вони повинні виконати свій обов’язок до кінця – перед країною, не перед нами», – заявив Рябошапка.

Також команда президента чекає від нового парламенту перегляду низки антикорупційних законів.

«Що ми хочемо від нового парламенту? Ми хочемо переглянути законодавство, що стосується запобігання корупції, новий закон, який стосується декларацій, зокрема, корупції у політичному секторі. Новий парламент повинен прийняти ці закони. Ми хочемо переглянути Кримінальне процесуальне законодавство. Було прийнято багато правок до КПК, в тому числі так звані “правки Лозового”, які дуже перешкоджають ефективному здійсненню кримінальних справ. Крім того, ми хочемо від нового парламенту, насправді, судової реформи – справжньої», – деталізував Рябошапка.

В Офісі президента напрацювали законопроект щодо реформування Національного агентства з питань запобігання корупції.

«У нас уже готовий законопроект щодо реформування НАЗК і ми бачимо щонайменше – його перезавантаження, зміну кількісного складу, а також зміну тих інструментів, якими сьогодні користується Національне агентство з питань запобігання корупції. Зокрема є речі, які блокують його роботу, наприклад те, що Міністерство юстиції реєструє акти агентства таким чином, що НАЗК потім не може виконувати свої повноваження належним чином», – пояснив Рябошапка.

Також команда Зеленського готує законопроекти, які дозволять розсекретити тендерні закупівлі у секторі безпеки та оборони та провести реформу СБУ.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк.

«Сфера оборони і безпеки зараз потребують найшвидшої реформи. Історично у цих сферах стояв гриф секретності, і державності, якими зловживали. Якщо говорити про оборонну сферу, то треба змінювати процедуру оборонного замовлення. Зараз близько 90% закупівель відбуваються у таємному режимі. На цьому хтось заробляє або, як мінімум, гроші використовуються неефективно. Тому має бути застосований принцип мінімальної доцільної таємності, як він застосовується у багатьох країнах світу.

 

Стосовно сектору безпеки, то тут є кілька законопроектів, які  стосуються реформування СБУ. Це комплексне питання, бо історично на СБУ чіплялися всі політичні процеси. Має бути цивільний нагляд за службою», – пояснив Данилюк.

 

Фото: Сайту Офісу президента України

Схожі новини