Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Зеленського є декілька інструментів політичного впливу на Львівщину, – політолог
21 Травня, 17:42
logo-black

У Зеленського є декілька інструментів політичного впливу на Львівщину, – політолог

Дмитро Гнатій

Учора Президент України Володимир Зеленський згадав Львів в інавгураційній промові до парламенту.

«Ми всі українці, не існує більших чи менших, правильних чи неправильних. Всі українці, від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Сімферополя, у Львові, Харкові, у Донецьку, в Дніпрі і в Одесі – ми всі українці. Ми маємо бути єдині, адже тільки тоді ми – сильні» – заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, Львівська область стала єдиною в Україні областю, що у своїй більшості підтримала у другому турі не Зеленського, а Петра Порошенка. Відсоток виборців, які проголосували за Зеленського на Львівщині, – 34,49%.

Львівський політолог Олексія Роговик вважає, в короткостроковій перспективі адміністрація Зеленського не матиме якоїсь особливої політики щодо Львівської області, а буде сповідувати заявлену політику «рівних можливостей» та «єдності». Поруч з тим, в нового президента є декілька інструментів політичного впливу на Львівщину.

«По-перше, призначити прийнятного для місцевих середовищ голову Львівської обласної державної адміністрації. Ця людина однозначно не має бути «парашутистом з Києва», а має бути особою місцевою, що володіє хоча б певним кредитом довіри та сприйняття, – каже Роговик. – Як ми знаємо, на цю посаду розглядається низка народних депутатів-мажоритарників, а також інших місцевих політичних лідерів.

 

По-друге, Зеленський може спробувати навідатись до Львівщини з офіційним візитом, провести низку зустрічей та домовленостей з метою пониження градусу політичної дискусії. Нам відомо, що один з найближчих соратників Зеленського адвокат Андрій Богдан радив Зеленському свій перший візит здійснити саме до Львова.

 

По-третє, команда Зеленського може сконцентрувати свою увагу на просуванні своїх кандидатів на мажоритарних округах парламентської виборчої кампанії. Перемога хоча б на одному з 12-ти округів на Львівщини буде політичним приводом для спростування медійного представлення Львівщини як регіону, що підтримує виключно Порошенка. Окрім того, важливим буде налагодження співпраці з іншими політичними силами, що мають непогані електоральні позиції на Львівщині, зокрема, «Громадянською позицією», «Батьківщиною» та «Самопоміччю». Виходом для «Слуги народу» може бути висунення спільних з ними кандидатів.

 

По-четверте, найкращий спосіб комунікації та взаємодії з Львівщиною для Зеленського – це виконання його передвиборчих обіцянок в частині економічних та політичних реформ, боротьби з корупцією, пришвидшення інтеграції в ЄС і НАТО, реалізації проукраїнського сценарію деокупації українських територій Донбасу та Криму. Лише реальні справи, а не гучні заяви можуть змінювати ставлення мешканців регіону до Зеленського».

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини