Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Зеленського просять запровадити для ЗСУ вегетеріанські сухпайки
22 Вересня, 18:31

У Зеленського просять запровадити для ЗСУ вегетеріанські сухпайки

Петиція до президента Володимира Зеленського про введення вегетаріанського та веганського сухого пайка для Збройних Сил України набрала понад 25 тисяч голосів. Тепер президент має розглянути петицію. Про це йдеться на сайті Офісу президента України.

Автором петиції є військовослужбовець Збройних сил України Петро Павлов. Звернення було опубліковано 27 червня, станом на 22 вересня його підписали 25 128 громадян.

Зазначимо, вегани та вегетаріанці – люди, які вирішили не їсти м’ясо. При цьому веганство є “суворішим”, адже забороняє споживання молочних продуктів, яєць, меду та використання будь-яких речей, отриманих з продуктів тваринного походження.

«Для прикладу візьмемо реалізацію цього в армії США: сухпай вегетеріанський американський військовий MRE (англ. “Meal, Ready-to-Eat”, “Їжа, готова до вживання”) з компонуванням вмісту Menu 11, 12, 13, 14 (Vegeterian). Дане різноманіття необхідне не для “об’їдання”, а для адекватного харчування, від якого залежить виконання військовими їх посадових обов’язків», – аргументує автор петиції.

За словами автора, це необхідно:

  • для людей, що не вживають м’ясних продуктів та продуктів тваринного походження по етичним поглядам;
  • для теїстів (віруючих людей, зокрема в Україні це 72.7% населення православних громадян, згідно результатів дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 25 – 28 червня 2021 року), для яких веганські пости особливо поширені;
  • для людей з обмеженою можливістю організму засвоювати лактозу;
  • для людей з періодичними проблемами із травленням (вегетеріанська пісна їжа використовується, як полегшена та розвантажувальна для відновлення стабільного функціонування кишково-шлункового тракту), особливо слід врахувати фактор, коли загострення виникає саме у тих локаціях, де сухий пайок — це єдине джерело поживних речовин для військовослужбовця.
Схожі новини