Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Жешуві відкрили медичний хаб для українських пацієнтів
02 Вересня, 16:54

У Жешуві відкрили медичний хаб для українських пацієнтів

Учора у польському місті Жешув відкрили медичний хаб для українських пацієнтів. Він призначений для тимчасового перебування українців, які їдуть на лікування за кордон з травмами, спричиненими повномасштабним вторгненням росії на територію України. Про це повідомили у Львівській ОВА.

«Разом з тим, учора відбулось відкриття першого рейсу літака, який повністю переобладнали для транспортування важкопоранених. Літак курсуватиме між Жешувом та містами Європейського Союзу двічі або тричі на тиждень. Усе залежить від кількості пацієнтів. Цей літак курсуватиме за фінансової підтримки ЄС та уряду Норвегії. Окремо від уряду Норвегії ми отримали один реанімаційний автобус, який курсуватиме між Львовом та Жешувом. Загалом таких автобусів має бути п’ять. У цю середу автобус здійснив першу евакуацію в межах нашої країни. До евакуації на реанімаційному автобусі з центру країни долучилась команда з Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, фахівці до цього пройшли навчання у норвезьких колег. У четвер вже у складі евакуаційної колони доставили перших пацієнтів до аеропорту Жешува», – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час візиту до Львова.

Міністр охорони здоров’я Республіки Польща Адам Недзельський розповів, що від початку повномасштабного вторгнення в Польщу переїхали близько 5 мільйонів українців, понад 100 тисяч тих, хто постраждав внаслідок військових дій і потребує медичної допомоги. Також у Польшу скеровують онкохворих дітей з України.

Хаб в Жешуві призначений для перебування 20 осіб. Якщо хтось з пацієнтів потребуватиме невідкладної допомоги, то ці послуги оперативно надаватиме одна з лікарень міста.

Схожі новини