Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Жовкві люди пересварились через криницю
07 Квітня, 12:20
logo-black

У Жовкві люди пересварились через криницю

Антоніна Скляренко

Громадський колодязь, який стоїть при дорозі на вулиці Лесі Українки у Жовкві, невідомі закрили на колодку. Воду із студні часто набирали місцеві мешканці та приїжджі.

«У криниці дуже смачна вода. Іноді набираю собі великі пляшки, щоб не купувати, або не пити з-під крана. Вона не має осаду, коли її кип’ятити. Стоїть на тому місці колодязь, скільки себе пам’ятаю. І з нього завжди брали воду люди, хто хотів. Вода не може бути платною, чи обмеженою. А тут зранку прийшов – криниця зачинена на колодку. Знаю, що проблема з відром була. Його часто хтось крав, але люди умудрялися і вже зі своїм приходили. А тут просто закрили. Невже комусь води стало шкода», – обурюється мешканець Жовкви Андрій Вовчекрут.

Колодязь викопаний при дорозі при виїзді із Жовкви у сторону Крехова. Акуратно огороджений. Його доглядають працівники залізничної станції, яка розташована за пару метрів. Але криниця постійно  належала місцевій громаді.

Про зачинену студню інформацію навіть виклали у соцмережі. Люди один одного засипають звинуваченнями. Одні, що криницю справді варто закривати, бо воду часто забруднюють хулігани, інші, що доступ до неї немає ніхто обмежувати, бо вода громадська.

«Ключ від криниці є у працівників залізничного переїзду. Працівниця каже, що воду вичерпують повністю, приїжджають з барів, кафе, беруть по 200-300 літрів води за раз. А вона, щоб напитися, мусить потім купувати воду в магазині. До кінця дня в криниці утворюється болото. Розповідає, що іноді вночі таксисти машини миють. Були випадки, що із відра напували домашніх собак. А ще є такі, які справляють нужду просто біля криниці. На прохання пересічних, вона відкриває колодязь і у ньому спокійно можна набрати води. Думаю, проблема тут не в людях, які повісили колодку, а у тих, хто до цього їх довів», – пише у Фейсбуці місцевий Микола Дзьобас.

Криницю не має права ніхто закривати вважає і депутат районної ради Ігор Муравський.

«Вона стоїть у тому місці ще з часів Польщі. Лише раз її поновлювали. На старовинних картах є позначене це джерельне русло. Вода там й справді дуже смачна, але криниця потребує чистки. Хоча б раз на кілька років. Якщо б її очистити на бетон – два, вона б не замулювалась. А так воду вичерпують і треба чекати, коли вона знову підійде. Закривати колодязь на замок – це вже крайня справа, цього не має права ніхто робити»,  – каже Муравський.

56615137_1034396476755232_5487132019869614080_n

ФОТО: Ігор Муравський

Схожі новини