У Жидачеві вирішили рятувати місцеве озеро від зневоднення | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Жидачеві вирішили рятувати місцеве озеро від зневоднення
17 Липня, 14:00

У Жидачеві вирішили рятувати місцеве озеро від зневоднення

Через цьогорічну спеку озеро «Промінь» у м.Жидачів на Львівщині опинилось під загрозою висихання. Щоб запобігти цьому вирішили додатково щодня наповнювати його водою.

Як повідомляють у Жидачівській МТГ, озеро “Промінь”  – це штучна водойма, створена для технологічних потреб ПАТ “Жидачівський ЦПК”. Саме сюди, через спеціально збудований  водогін, підприємство скидало технічну воду, яку використовували для охолодження турбін на ТЕЦ Жидачівського ЦПК. Після зупинки ТЕЦ споживання технічної води комбінатом скоротилося на 90%, тож відпала потреба скидання води в озеро. Тому 2,5 роки тому комбінат провів реконструкцію водогону з частковим демонтажем труб, через що підживлення озера припинилося.

«Цьогорічна аномально жарка і посушлива погода створила передумови екологічного лиха, пов’язаного з існуванням озера “Промінь” у м. Жидачеві», – заявив міський голова Володимир Левко.

Щоб уникнути цього домовились з дирекцією Жидачівського ЦПК про те, що підприємство щоденно протягом 3-4 годин подаватиме воду для підживлення озера.

Комунальним службам доручили вивчити питання облаштування свердловини та використання паводкових вод для забезпечення озера водою.

Окрім того, пообіцяли провести роботи з благоустрою території прилеглої до озера, зокрема, встановити додаткові лавки.

Відео