Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Жидачеві висадили фруктовий сад
09 Жовтня, 17:16
logo-black

У Жидачеві висадили фруктовий сад

Антоніна Скляренко

Учора в Жидачеві учасники АТО спільно з представниками міської ради та працівниками комунальних підприємств висадили більше сотні дерев. Ця ініціатива – в рамках громадського проєкту «Фруктовий сад захисника Батьківщини».

 

“Громадський бюджет передбачав на цей проект 7 тисяч гривень. Нам треба було вкластись. На 6 тисяч закупили саджанці яблунь, груш та слив, ще тисяча пішла на підготовку до роботи. З технікою допоміг місцевий профтехнічний ліцей. Спільно працювало близько 15 людей. Справились за 1,5 години”, – розповідає Святослав Багрій, депутат міської ради від УГП, учасник бойових дій.

Депутат розповідає, у Жидачеві діє спеціальний громадський бюджет, який підтримує подібні ініціативи. Достатньо продумати проект і можна виграти для міста на нього гроші. Це невелика сума, але за неї можна реалізувати корисну справу.

sad19

“Фруктовий сад” – це вже третій проект, який ми пропонували. Перед тим були безпечні спортивні майданчики для дітей. Цього разу хотіли, аби користь була для якомога більшої кількості людей. Сад висадили недалеко біля земельних ділянок атовців. Але коли він виросте і даватиме плоди, ним зможуть користуватися всі охочі. Головне, щоб не поламали і не пошкодили дерева. Правда, для цього треба буде ще кілька років. За той час самостійно доглядатимемо за саджанцями, поливатимемо. Подумали собі, колись такі ініціативи були ж можливі, ще за часів Австро-Угорщини сади наповнювали і ними користувався, хто хотів. Чому б зараз не зробити благу справу?” – додає Багрій.

Ділянка, яку засадили фруктовими деревами, – комунальна власність. Розташована недалеко озера. Її іноді підтоплює. Вона досі мало використовувалась для міського життя. Автор проекту Святослав Багрій каже, виношує ще одну ідею – з іншого боку в майбутньому хоче облаштувати парк.

sad19_4
Схожі новини