Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У зоні ООС загинув Микола Рудник з Кам’янка-Бузького району: два місяці тому одружився
05 Лютого, 12:27
logo-black

У зоні ООС загинув Микола Рудник з Кам’янка-Бузького району: два місяці тому одружився

Юлія Швидко

Учора під час обстрілів у зоні ООС на Донбасі загинув 54-річний Микола Рудник, уродженець села Батятичі Кам’янка-Бузького району. Був членом Конгресу Українських Націоналістів. На війну пішов добровольцем. Після трьох операцій у Львівському військовому госпіталі знову повернувся в зону бойових дій.

«Після Майдану ми з братом постійно їздили на передову. Він – офіційно, я – неофіційно, але 5 років ми обороняємо від ворога наш народ. Захищати свою Батьківщину за будь-яких обставин нас учили батьки. Інакше ми не вміємо, – говорить LMN брат загиблого героя Ігор Рудник. – Ще у неділю з Миколою розмовляв. У суботу був мій день народження. Брат бідкався, що вчасно не привітав. Кажу: «Не хвилюйте, так теж можна». Розповів йому, що був у Львові на святкуванні 90-річчя від створення ОУН. Там мене «Орденом за мужність» нагородили. Тішився за мене, вітав. Тоді задзвонив до сестри. Питав, чи вона не забула, що у мене був день народження».

Микола загинув від кульового поранення.

«Учора телефонує мені 19-тий сотник – такий Володимир зі Львова. Питає, чи я випадкового не знаю Миколу Рудника, можливо, родич. Кажу, що це мій брат. Новина була наче грім серед ясного неба. За п’ять років довелося багатьох побратимів поховати, але хоронити рідних – особливо боляче, – каже Ігор Рудник. – Дружина Миколи тяжко переживає. Вони лише у грудні одружилися, коли він був на лікуванні у військовому госпіталі. Особисте для Миколи було на другому місці. Найперше, він був патріотом. Ще у радянські часи в Умані знімав комуністичний прапор. Його розшукували спецслужби, змушений був переховуватися у Польщі. Засновував Народний Рух і Просвіту, Тризуб.  Був засновником Конгресу Українських Націоналістів, активним учасником Майданів, сотником варти КУНу».

Знайомі та рідні згадують Миколу як фахового скульптура та спортсмена. У нього залишилися дві доньки – Олена та Олеся. Коли та де буде похорон та парастас, наразі невідомо.

«Його ще немає на Львівщині. Можливо, сьогодні уночі привезуть тіло брата», – каже Ігор.

Фото: зі сімейного архіву Миколи Рудника

51433374_1168470316653458_8588744379252867072_n
Схожі новини