УГП просить закрити на карантин Почаївську Лавру | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
УГП просить закрити на карантин Почаївську Лавру
15 Квітня, 14:04

УГП просить закрити на карантин Почаївську Лавру

Українська Галицька Партія відправила листи до президента, прем’єр-міністра та голови Тернопільської ОДА. Просить про закриття на час карантину Почаївської Лаври Московського патріархату на Тернопільщині.

«Заради здоров’я українського народу закликаємо Вас терміново закрити Почаївську лавру Московського патріархату хоча б на період карантину. Мусимо з прикрістю констатувати, що в час, коли весь український нарід чемно виконує введені в країні надзвичайні карантинні заходи для зупинки розповсюдження інфекції коронавірусу COVID-19, ієрархи Російської православної церкви в Україні (Московського патріархату) легковажать відповідними державними розпорядженнями і в масовому порядку не дотримуються безпекових обмежень. Одним із наслідків такої поведінки вже стало масове інфікування духовних осіб московського обряду у Києво-Печерській лаврі, що, після належного інкубаційного періоду, може вилитися у масові захворювання парафіян, котрі численно відвідували відповідні релігійні заходи. Слава Богу, цю Лавру рішенням комісії з надзвичайних ситуацій закрили на карантин», – написали.

Представники УГП у листах пригадують про випадок, коли стало відомо про позитивний тест на коронавірус у жителя містечка Шепетівки, який, найбільш імовірно, заразився в Почаївській лаврі. А ще раніше, 23 березня, у восьми паломників з Молдови, які повернулися з Почаївської лаври, теж виявили COVID-19.

«Всього на території Лаври проживають дві і пів сотні осіб, які перебувають у надто тісному контакті один з одним, – йдеться далі у листі. – Тому заради збереження здоров’я населення та щоби люди не наражалися на зараження небезпечною інфекцією, закликаємо Вас дати належне розпорядження відповідним державним службам про закриття на карантин Почаївської лаври у м. Почаїв Кременецького району Тернопільській області і провести тестування на наявність коронавірусу осіб із груп підвищеного ризику її кліру».

Фото: УГП

Відео