Сьогодні зранку, 13 березня, видання «Дзеркало тижня» оприлюднило документи, які називає копіями останнього мінського протоколу. В них ідеться про фактично перехід угруповань «ДНР» і «ЛНР» у статус сторони переговорів у Мінську.
11 березня у Мінську відбулось чергове засідання тристоронньої контактної групи (ТКГ). Про його результати Офіс президента повідомив коротко: досягли домовленостей про майбутній обмін, майбутнє розведення сил і засобів, відкриття КПВВ у Золотому і Щасті та запровадження Консультативної ради, – пише Радіо Свобода.
Ця і попередня зустрічі ТКГ відбувались за участі уже нового «уповноваженого Кремля» в питанні окупованих українських територій – заступника голови Адміністрації президента Росії Дмитра Козака. Від України брав участь голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Через два дні, 13 березня, видання «Дзеркало тижня» публікує фото протоколу цього засідання. У документі йдеться, що ТКГ створює у рамках своєї політичної підгрупи Консультативну раду. Вона має на меті провести діалог і виробити пропозиції з політичних і правових рішень, в тому числі, виборів.
До складу Ради входять по 10 представників від України та ОРДЛО та по одному з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції. Рішення ради носитимуть рекомендаційний характер, сказано у протоколі. Рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписане 25 березня.
Під документами які стоять підписи посла ОБСЄ Хайді Грау, експрезидента України Леоніда Кучми, спецпредставника Росії Азамата Кульмухаметова і двох представників від збройних угруповнь – Наталії Никонорової від «ДНР» та Владислава Дейнего від «ЛНР».
Глава Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив, у Мінську справді домовилися про створення ради з представниками ОРДЛО.
Таку позицію, коли до переговорів про мир, допускають фактично бойовиків в українському політикумі називають не інакше як здачею національних інтересів України.
«Створення спільної з ОРДЛО Консультативної Ради – це шлях, на який Україна принципово не погоджувалася 6 років. Тому що вона змінює ставлення України до війни на нашій території та зневажає всі жертви захисників України, – вважать у Українській Галицькій партії. – Тепер війну та агресію Російської Федерації хочуть замаскувати під внутрішній конфлікт. Російська Федерація з агресора, який підтримує українських терористів та власними силами воює проти України, перекваліфіковується у миротворця. Гангрена про-російського сепаратизму вживлюється у здорове тіло України і блокує її шлях у НАТО та ЄС».
У УГП вважають, що українська влада повторює помилки Молдови. Вони у свій час призвели до створення окремої ніким не визнаної проросійської республіки на частині її території.
«Таке рішення Президента і його команди може призвести до внутрішнього протистояння в Україні між патріотами та прихильниками Росії, загрожує національній безпеці країни. Ми закликаємо Верховну Раду України засудити укладення цієї угоди і усунути учасників переговорів від державної служби та будь-якого іншого впливу на державну політику України. Російська Федерація – агресор і сторона конфлікту, а не миротворець!», – додають у партії.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь