Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Угорщина відсторонилась від постачання Україні зброї зі Заходу
06 Липня, 12:45

Угорщина відсторонилась від постачання Україні зброї зі Заходу

Нову заяву щодо війни в Україні зробили в Угорщині. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю CNN заявив, що його країна не братиме участь в поставках до України зброї.

Таку позицію пояснюють бажанням зберегти безпеку для угорці, які проживають на території України у Закарпатській області.

“150 тисяч угорців мешкають у західній частині України. Очевидно, що у разі постачання нами зброї ці поставки будуть ціллю росіян для обстрілів. Ми не хочемо, щоб вони стріляли по регіонах проживання угорців. Ми маємо брати до уваги безпеку Угорщини та угорців”, – сказав Сійярто.

Серед іншого Сійярто також заявив, що Угорщина прийняла 630 тисяч біженців з України. І це найбільше гуманітарне навантаження на країну за останній час.

“Ми добре дбаємо про них, пропонуємо роботу тим, хто залишається надовго, і освіту для дітей. Ми не очікуємо, що хтось скаже спасибі угорцям. Але чекаємо на одну річ: не провокувати нас, не звинувачувати нас, не говорити про нас погано тільки тому, що ми прийняли одне рішення – не брати участі у доставці озброєння. Чому? Тому що ми є сусідніми країнами. Для нас головна мета – не бути залученими до цієї війни будь-яким чином”, – сказав посадовець.

У Європі провели опитування щодо вступу України до ЄС. 66% готові бачити Україну у Євросоюзі. При цьому так вважають мешканці більшості країн. Не такою впевненою є лише Угорщина, там згодни хменше половини – 48%.

Схожі новини