УЄФА вимагає, аби Україна забрала з форми збірної слоган «Героям Слава!» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
УЄФА вимагає, аби Україна забрала з форми збірної слоган «Героям Слава!»
10 Червня, 13:19

УЄФА вимагає, аби Україна забрала з форми збірної слоган «Героям Слава!»

УЄФА зобов’язала Україну внести зміни в форму футбольної збірної перед стартом чемпіонату Європи. Це рішення прийняте у відповідь на запит Російського футбольного союзу. Про це повідомляє Суспільне Спорт з посиланням на AFP News Agency. Інформацію також підтвердили в Українській асоціації футболу.

Згідно з рішенням УЄФА, Україна зобов’язана прибрати з форми слоган «Героям Слава!».

Російський футбольний союз після презентації нової форми України запропонував її заборонити. В обрисі нової футболки було зображено кордони країни включно із українським Кримом – анексованою Росією територією. У Російському футбольному союзі вирішили, що таким чином форма збірної України несе «політичний підтекст». І звернулися щодо цього в УЄФА.

Спочатку в УЄФА відреагували на звернення Росії тим, що футболка національної збірної України є затверджена організацією «відповідно до правил відносно екіпіровки». Проте згодом РФС зробила офіційний запит в УЄФА щодо нової форми України.

В УЄФА проаналізували форму збірної України. І частково задовільнили звернення Російського футбольного союзу.

«На формі збірної України залишиться обрис України, а також слоган «Слава Україні» – щодо цих елементів європейська організація не має жодних заперечень. А ось слоган «Героям слава!» Україна повинна прибрати з форми. У поєднанні зі слоганом «Слава Україні» він несе політичний підтекст», – пояснили в УЄФА.

УЄФА також каже, що перед затвердженням форми не мала заперечень щодо слогану «Героям слава!». У грудні 2020-го організація прийняла рішення, що він відповідає усім нормам та не є політичним.

Однак зміну позиції УЄФА пояснила саме через «подвійність» слогану «Слава Україні» – «Героям слава!». В організації наголосили, що у комбінації вони мають «політичну природу», а також «історичну та військову важливість». Саме тому в УЄФА вирішили прийняти таке рішення.

Збірна України вже провела матч у новій формі – товариський поєдинок проти Кіпра (4:0). Проте на перший матч на Євро-2020 – проти Нідерландів – українці мають вийти в оновленій версії нової форми.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео