Укази Зеленського оскаржують у двох судах та Міністерстві юстиції | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Укази Зеленського оскаржують у двох судах та Міністерстві юстиції
23 Травня, 21:26

Укази Зеленського оскаржують у двох судах та Міністерстві юстиції

Указ президента Володимира Зеленського щодо розпуску Верховної Ради України оскаржать у Конституційному та Верховному суді України, а указ про призначення головою Адміністрації президента Андрія Богдана поставлений під сумнів у Міністерстві юстиції України.

 

Сьогодні указ президента Зеленського про розпуск Верховної Ради та дату призначення виборів до парламенту на 21 липня 2019 року опублікували в «Урядовому кур’єрі». Указ набув чинності від сьогодні, 23 травня. В ньому Зеленський посилається на статті Конституції України, що регулюють питання коаліції депутатських фракцій у парламенті.

Як виявилось, Апарат Верховної Ради України не має переліку народних депутатів, які входили до коаліції депутатських фракцій станом на травень 2019 року. Про це повідомив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський з посиланням на відповідь Апарату ВРУ.

Фракція «Народний фронт» оскаржує указ в Конституційному суді.

«”Народний фронт” закликає народних депутатів всіх фракцій Верховної Ради невідкладно долучитися до підписання подання до Конституційного cуду. Підписання цього подання є політичним і громадянським обов’язком кожного члена парламенту, оскільки мова йде про факт порушення Конституції найвищою посадовою особою держави – президентом», – заявили в партії.

Екс-кандидат у президенти України Олександр Данилюк (має таке ж ім’я та прізвище як член команди Зеленського) та його політична партія «Спільна справа» оскаржить указ у Верховному суді України.

«Вибори мають відбуватись за відкритими списками і кандидати мають подавати декларації, пане Зеленський. Не треба мати українців за дурнів, які не розуміють ваші договорняки», – написав Данилюк.

У свою чергу, у ЦВК заявили, що виборча парламентська кампанія починається згідно із законодавством на наступний день після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради – 24 травня. Голова ЦВК Тетяна Сліпачук заявила, що оцінка конституційності відповідного указу не є повноваженням ЦВК. Сліпачук розповіла про загрози для виборів.

«Ми оприлюднимо інформацію на сайті ЦВК. Стосовно саме застосування тендерних процедур відповідно до закону про публічні закупівлі в рамках виборчого процесу. Чому це неможливо, в яких питаннях не співпадає ні зі строками, ні з повноваженнями,  ні з тим, яким чином виділяються і опрацьовуються кошти», – сказала голова ЦВК.

Сліпачук звернулася із закликом негайно ухвалити рішення, які дозволять провести позачергові вибори народних депутатів 21 липня 2019 року. Якщо ці рішення не будуть прийняті, то за діючою процедурою системи закупівель ЦВК не встигне роздрукувати бюлетені та підготувати виборчий процес.

 

Питання викликав і указ Зеленського про призначення Андрія Богдана.

Міністерство юстиції просить Адміністрацію президента надати копії трудових книжок та інформацію про початок люстраційної перевірки Богдана.

Про це у Facebook повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

«Сьогодні направляю листа в Адміністрацію Президента України з роз’ясненням законодавства про очищення влади і його застосування щодо посади Глави Адміністрації Президента. Для перевірки правильності виконання Закону запитуємо інформацію щодо новопризначених очільників Адміністрації Президента», – пояснив Петухов.

Раніше Петухов прямо коментував питання люстрації Богдана.

«Статус цієї посади за Законом “Про державну службу” не має значення, адже профільний Закон про очищення влади чітко називає цю посаду і не відсилає до закону про державну службу. Так само не є державними службовцями судді та прокурори, на яких поширюються люстраційні обмеження. Заборона займати публічні посади до 2024 року поширюється на них так само, як і щодо осіб які внесені в реєстр люстрованих осіб», – писав Петухов.

Заступник голова Адміністрації президента Руслан Рябошапка заявив, що Зеленський може звільнити Богдана.

«Як тільки Конституційний суд винесе рішення, що закон про люстрацію в цій частині відповідає Конституції, з того ж дня президент звільнить Богдана, як людину, яка повинна проходити заходи щодо очищення влади», – заявив Рябошапка.

 

Фото: Урядовий кур’єр

Відео