Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна готова до переговорів, але не в Мінську, – Зеленський
27 Лютого, 12:09

Україна готова до переговорів, але не в Мінську, – Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до переговорів із Росією у будь-якій країні, з території якої в Україну не летять ракети, але не в Білорусі. Про це він заявив у своєму зверненні сьогодні, 27 лютого.

«Звичайно, ми хочемо миру. Ми хочемо зустрічатись, хочемо закінчення війни. Варшава, Братислава, Будапешт, Стамбул, Баку – це все ми запропонували російській стороні. Та й будь-яке інше місто нам підходить – у країні, з території якої не летять ракети. Тільки так переговори можуть бути чесними та можуть справді закінчити війну», – каже він.

Зеленський заявив, що Мінськ як можливий майданчик для переговорів обирала не Україна й не Білорусь, а керівництво Росії.

«Якби з вашої території не було агресивних дій, ми могли б говорити у Мінську, у вашому місті. Коли ви були нейтральними, ми говорили у Мінську», – наголосив він.

Зеленський зазначив, що білоруси зараз “іще не зробили свого головного вибору”, тому майданчиком для переговорів можуть бути інші міста в інших країнах, але не Мінськ.

«Щиро бажаю Білорусі знову стати тією доброю, безпечною Білоруссю, яку всі бачили ще нещодавно. Зробіть правильний вибір. Я впевнений, що це головний вибір вашого великого народу», – звернувся він до білорусів.

Нагадаємо, що вранці 27 лютого в Кремлі заявили, що російська делегація приїхала до Білорусі нібито для переговорів із Україною. Перед тим президент Зеленський 25 лютого також закликав сісти за стіл переговорів, аби зупинити загибель людей.

 

Додамо, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відреагував на слова українського очільника, повідомляє “Українська правда”.

Насамперед він підтвердив, що ракети у бік України були випущені з території Білорусі, але це, за його словами, був вимушений крок, оскільки “на українській стороні за кілька кілометрів від кордону з Білоруссю було розгорнуто ракетні дивізіони, які готові протягом хвилин завдати удару по російських позиціях”.

Також він зазначив, що в Україні відловлюють та б’ють росіян та білорусів.

“Україна начебто підштовхує Білорусь до спецоперації із захисту своїх громадян”, — заявив Лукашенко  і пригрозив, що “конфлікт в Україні – квіточки, якщо продовжить розвиватися, будуть ягідки”.

Схожі новини