Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна готується до військового шляху розблокування Маріуполя
21 Квітня, 20:05

Україна готується до військового шляху розблокування Маріуполя

Президент Володимир Зеленський бачить два шляхи розблокування Маріуполя, який російські військові тримають в облозі тижнями. Зокрема, розглядають і військовий шлях, але для цього потрібна підтримка партнерів. Про це він сказав під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом та прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, пише Громадське.

«Для розблокування міста Маріуполь можливі декілька шляхів. Є військовий — до нього треба готуватися, і ми готуємось, щоби бути потужними. І тут нам потрібна допомога партнерів. Самим нам складно, нам потрібна відповідна зброя. Але ми думаємо про це. І другий шлях — дипломатичний, гуманітарний, який точно можна реалізувати швидко навіть на місці людей, котрим усе одно», — сказав Зеленський.

Він додав, що Україна запропонувала декілька форматів обміну через посередників, наприклад поранених на поранених. За словами президента, наразі в Маріуполі є понад 400 поранених — і це тільки військові. Окрім того, у місті також заблоковані орієнтовно 120 тисяч мирних жителів.

«Ми говорили про обмін військових, ми готові. Ми цінуємо наших військових. Нам не потрібні “подарунки”, ми не очікуємо від рф людяності та гуманітарних кроків. Тому ми готові на ті чи інші обміни», — сказав Зеленський.

Він нагадав, що Україна вже пропонувала домовлятися через Туреччину як третю сторону й особисто через президента цієї країни. Але поки що цього не сталося.

Схожі новини