Україна першою у світі прирівняє цифрові паспорти до звичайних | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Україна першою у світі прирівняє цифрові паспорти до звичайних
16 Лютого, 11:13

Україна першою у світі прирівняє цифрові паспорти до звичайних

Україна стане першою у світі державою, де цифровий паспорт юридично буде прирівняно до звичайного. Відповідний законопроєкт Верховна Рада підтримала у 1-му читанні 4 лютого.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає “Урядовий портал”.

“Після прийняття необхідного закону у світі сформується бренд України як “цифрової держави” — ми станемо першою країною, що легалізує цифрові паспорти. Це також спростить внутрішні процеси із запуску нових цифрових продуктів”, – зазначив Федоров.

Зазначається, що в мобільному додатку “Дія” доступні закордонний біометричний паспорт та iD-картка. Документи в додатку запроваджуються за принципом people-to-people. Щоб перевірити дійсність цифрового документа, не потрібні жодні додаткові пристрої. Зробити це можна за допомогою будь-якого смартфона, на якому встановлено “Дію”. Для цього потрібно навести камерою смартфона на QR-код цифрового документа. Це унікальний трихвилинний ідентифікатор, що дозволяє звірити цей документ з даними у відповідних реєстрах.

Українці вже можуть користуватися цифровими паспортами у більшості життєвих ситуацій — для отримання відправлення на пошті, адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо. Зокрема, з цифровими паспортами можна віддалено відкрити банківський рахунок у деяких банках, а також подорожувати Україною потягом та літаком. Документи у Дії приймають вже 10 міжнародних аеропортів країни: «Бориспіль», «Київ», «Одеса», «Львів» імені Данила Галицького, «Харків», «Запоріжжя», «Миколаїв», «Івано-Франківськ», «Херсон» та «Дніпропетровськ».

 

 

 

Відео