Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна підпише нову військову угоду з Туреччиною
14 Жовтня, 09:19

Україна підпише нову військову угоду з Туреччиною

Учора, 13 жовтня, на позачерговому засіданні Уряду схвалили проєкт  військової угоди між Кабміном та Урядом Турецької Республіки. Документ про співпрацю між двома країнами мають підписати 15-17 жовтня у рамках робочого візиту президента Зеленського до Туреччини.

За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, ця угода створить правові засади для того, щоб розширити та поглибити  українсько-турецьке співробітництво у сфері оборони та започаткувати співробітництво у більш ніж 20 – ти нових напрямах.

Співпраця між Україною і Туреччиною означає спільне  виробництво високоточних протитанкових засобів, ремонт і технічна підтримка вертольотів, постачання авіаційних двигунів, співпраця в галузі протидії безпілотним авіаційним комплексам, а також у сфері транспортної авіації та тренажерних комплексів.

Міністр оборони також наголосив, що нещодавно затверджена Президентом Стратегія національної безпеки України саме Турецьку Республіку визначає як одну з країн, з якою Україна розвиватиме стратегічне партнерство для захисту національних інтересів та зміцнення регіональної безпеки.

Раніше повідомляли, що країни досягли угоди про надання Україні близько 36 мільйонів доларів на закупівлю турецької військової техніки та товарів подвійного призначення.

Схожі новини