Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна припиняє експорт електроенергії через обстріли енергетичних об’єктів
10 Жовтня, 19:37

Україна припиняє експорт електроенергії через обстріли енергетичних об’єктів

Україна припиняє експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів. Про це повідомило Міністерство енергетики України.

У відомстві нагадали, що почали експортувати електрику після синхронізації з енергосистемою ЄС, а також окремими лініями до Молдови та Польщі. Це допомагало Європі замінювати російський газ та підтримувати стабільність європейської енергосистеми.

Міненергетики зазначає, що Україна виконувала свої зобов’язання з експорту електроенергії навіть попри зупинку Запорізької АЕС. Проте сьогоднішні обстріли вразили теплову генерацію й електричні підстанції та змусили Україну піти на припинення експорту електроенергії з 11 жовтня задля стабілізації власної енергосистеми.

 

«Саме експорт електроенергії з України допомагав Європі зменшувати споживання російських енергоресурсів. І саме тому росія знищує нашу енергосистему, вбиваючи саму можливість експорту електроенергії з України», — заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Учора в «Укренерго» повідомили, що з 30 червня по 9 жовтня компанія отримала за експорт електрики до ЄС майже 5 мільярдів гривень.

 

Схожі новини