Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР
13 Липня, 20:00

Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР

Сьогодні стало відомо, що Корейська Народна Демократична Республіка визнала «ДНР» і «ЛНР». У відповідь на це рішення Україна розриває дипломатичні відносини з КНДР. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

В заяві йдеться про те, що Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує рішення Корейської Народної Демократичної Республіки визнати т.зв. «незалежність» тимчасово окупованих російською федерацією територій в Донецькій та Луганській областях України.

«Розглядаємо це рішення як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність України з боку Пхеньяна, грубе порушення Конституції України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Визнання північнокорейським режимом «суб’єктності» російських окупаційних режимів на Донеччині та Луганщині є нікчемним, не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України.

У відповідь на такий недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Корейською Народною Демократичною Республікою. Політичні та економічні контакти із КНДР не здійснюються через накладені на цю країну міжнародні санкції», – йдеться в заяві.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що звернення росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про токсичність москви, ніж Пхеньяна.

«В росії більше не залишилося союзників у світі, окрім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції рф скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність», – наголосив міністр.

Відео