Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна та Польща відновлять залізничне сполучення Заґуж-Хирів
06 Лютого, 17:27
logo-black

Україна та Польща відновлять залізничне сполучення Заґуж-Хирів

Цьогоріч Україна та Польща відновлять закинуте залізничне сполучення Перемишль-Нижанковичі-Хирів-Смільниця-Заґуж. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков за підсумками міжнародної конференції «Європа Карпат».

Потяг, що курсуватиме до Заґужа, перетинатиме державний кордон на прикордонному переході Смільниця-Кросьценко. Зокрема, минулого року залізничники уже тестували це залізничне сполучення.

У червні тут в тестовому режимі здійснив виїзд польський рейкобус 1970-х років, виготовлений у Чехії. Колія на залізничному сполучені відповідає європейським стандартам, тож рейкобус проїхав маршрут без заміни візків.

Загалом залізничне сполучення тут працювало ще з 1994 року та було єдиним залізничним шляхом для мешканців Старосамбірщини. У 2010 році за рішенням польської сторони його закрили через проблеми з контрабандою. Власне, потяг Хирів – Ясло, який курсував раніше, складався з вагонів та локомотивів, які належали польському перевізнику. Відновлення цього маршруту повинне позитивно вплинути на розвиток туризму в гірських районах та транскордонного співробітництва.

Також міністр інфраструктури Олександр Кубраков наголосив, що з 10 лютого «Укрзалізниця» скасовує заборону на перевезення транзитних вантажів Україною до Польщі.

Окрім того, «Укрзалізниця» працює над збільшенням пропускної здатності потягів у напрямку Польщі. Залізничний перевізник наразі проводить роботи щодо електрифікації дільниць Ковель – Ізов – Держкордон. Усі роботи повинні завершитись до кінця червня 2022 року.

Схожі новини