Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна
22 Липня, 17:48

Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна

У Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна. Документ має назву “Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів”. Україна при цьому, не підписувала жодних документів із Росією. Про це повідомляє Українська правда.

Ініціатива, підписана представниками Туреччини, ООН та України, має бути затверджена Кабміном та оприлюднена у повному обсязі. Такий же документ окремо підписали представники Туреччини, ООН та Росії. З українського боку документ підписав міністр Інфраструктури Олександр Кубраков. З Російської сторони Ініціативу підписав міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Угода передбачає, що контроль за портами “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний” повністю залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.

Документ не передбачає послаблення санкцій по відношенню до Росії. А також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.

Відео