Україна увійшла в першу десятку країн на Паралімпійських Іграх | Львівська мануфактура новин
Україна увійшла в першу десятку країн на Паралімпійських Іграх
05 Вересня, 10:38

Змагальна програма літньої Паралімпіади-2020 завершена. В останній день змагань, 5 вересня, були розіграні медалі в п’яти видах спорту, які підсумували вигляд медального заліку та сформували топ-10 країн, серед яких і Україна, пише Суспільне.

Усього за дванадцять днів у Токіо були розіграні 539 комплектів нагород, на подіум підіймалися спортсмени з 86 різних країн світу. Це не рекордна кількість розіграних медалей (у Сіднеї було 550 комплектів нагород), але рекордна кількість країн, що завершили Паралімпіаду з медалями.

Збірна України за час виступів у Токіо здобула 98 медалей – 24 золоті, 47 срібних та 37 бронзових. Українці виступали в п’ятнадцяти видах спорту, в десяти з них змогли здобути нагороди.

Наймедальнішим для України стало плавання – 43 медалі (14+18+11), а на другому місці легка атлетика – 24 (6+15+3). Водночас у стрільбі українці розділили перше місце з Китаєм за кількістю медалей – шість.

За загальною кількістю нагород Україна замкнула топ-6 та показала свій другий найкращий результат за час виступів на Паралімпіадах. А у медальному заліку Україна закінчила виступ на шостому місці – попереду Китай, Велика Британія, США, ПКР та Нідерланди.

На рахунку параатлетів Львівщини — 4 медалі. Два срібла виборов Віктор Дідух у настільному тенісі. Срібло на Паралімпіаді виборола також фехтувальниця Наталія Морквич. Бронзовим призером став Роман Павлик у стрибках у довжину.