Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна увійшла в «жовту зону»: дитячі садки та початкова школа поки працюють
23 Вересня, 09:16

Україна увійшла в «жовту зону»: дитячі садки та початкова школа поки працюють

Від сьогодні¸23 вересня, вся Україна перейшла у «жовту зону» карантину. Таке рішення прийняла 21 вересня Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). Але чиновники наголошують: у «жовтій зоні» будуть діяти деякі послаблення для вакцинованих.

У «жовтій зоні» заборонено проводити масові заходи, де більше ніж один учасник на 4 м або з наповненістю залів понад 2/3 місць у кожному. Заклади культури та кінотеатри можуть працювати з заповненістю не більше 50% місць, а фітнес-центри і спортзали мають обмежувати кількість відвідувачів до одного на 10 м.

У звичному режимі дозволено працювати лише тим навчальним закладам, де принаймні однією дозою вакциновані 80% працівників. Більшість львівських університетів переходять на змішаний тип навчання: лекції відбуватимуть онлайн, а практичні та лабораторні заняття – в аудиторіях.

У «жовтій зоні» дозволено працювати в звичному режимі лише тим школам, де 80% персоналу вакциновані від коронавірусу. Решта мають перейти на віддалене навчання. Наразі у Львові та області лише 15% шкіл мають такий показник. До роботи також допускатимуть вчителів, які мають негативний ПЛР-тест, що діє 72 год, довідку про перенесений упродовж півроку коронавірус або довідку про протипокази до вакцинації. Однак школу можуть відправити на дистанційне навчання чи карантин, якщо більше 50% учнів перебувають на самоізоляції через контакт із хворими.

Водночас, дитячі садки і початкові класи шкіл працюватимуть у звичному режимі й обмеження їх не торкнуться.

242323558_561237978473591_3258869731862123203_n-1

Громадський транспорт курсує без особливих обмежень. Для пасажирів та водіїв діє вимога про дотримання дистанції та носіння масок, а в салонах автобусів, тролейбусів і трамваїв можна перевозити лише сидячих пасажирів.

У кафе та ресторанах дозволено розміщувати не більше чотирьох відвідувачів за одним столиком, а відстань між столами має становити мінімум 1,5 м. Обмеження «жовтої зони» не поширюються на ті заклади і заходи, 80% персоналу яких та всі відвідувачі вакциновані однією чи обома дозами, мають негативний результат тесту на коронавірус або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби.

«Жовта зона» поки не впливає на тих, хто планує виїзд за кордон. Україна досі занесена до так званого «зеленого» списку країн, туристам із яких Європейський Союз рекомендує відкрити кордони. Більшість країн дозволяють в’їзд українським туристам без обмежень за умови повної вакцинації, що підтверджується Covid-сертифікатом, чи негативного тесту на коронавірус.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини