Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна віддає за цінності, права та свободу найкращих людей, – Зеленський
01 Березня, 15:03

Україна віддає за цінності, права та свободу найкращих людей, – Зеленський

Сьогодні, 1 березня, президент Володимир Зеленський виступив перед депутатами Європарламенту. Він закликав Європейський союз надати Україні всю необхідну підтримку і перспективу членства.

«З нами Європейський Союз буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, довели, що ми щонайменше такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом із нами, доведіть, що ви нас не відпускаєте, доведіть, що ви справді європейці. Тоді життя переможе смерть, а світло – темряву», – сказав Зеленський.

Президент повідомив, що радий об’єднати всі європейські країни навколо України, однак не хотів, щоб це було такою ціною.

«Дуже висока ціна: дві революції, одна війна і п’ять днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Ми віддаємо сьогодні за свободу, за цінності, просто за бажання бути рівними, такими, як ви, ми віддаємо наших найкращих людей, найсильніших українців. Але ми точно переможемо», – сказав він.

Також Зеленський наголосив, що за весь час вторгнення РФ загинули цивільні люди, зокрема діти.

«Ми хочемо, щоб наші діти жили, і це чесно. Учора загинули 16 дітей, і Путін знову скаже, що це була якась військова операція. На яких військових заводах діти працюють? Може, вони в танках їздять? 16 дітей ти вбив!», – сказав президент.

У відповідь на звернення Зеленського голова Європейської ради Шарль Мішель наголосив, що заявка України на членство в ЄС є “політично легітимною” і необхідно серйозно розглянути.

“Коли ця війна почалася, Путін думав, що він може порушити європейську єдність, але йому це не вдалося. Він думав, що в нас інерція, параліч, що ми будемо шукати виправдання для того, щоб не приймати рішення. Але він помилився. Він думав, що дуже швидко може взяти Україну, але в цьому також помилився, тому що українці дуже хоробро захищаються. Він також, напевне думав, що він може нанести смертельний удар правовладдю і свободі, але знов помилився”, — заявив Мішель.

Схожі новини