Україна відзначає День Державного прапора | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Україна відзначає День Державного прапора
23 Серпня, 09:25

Україна відзначає День Державного прапора

23 серпня в Україні відзначають День Державного прапора. В обласних центрах на цьогоріч збудованих флагштоках підіймають синьо-жовтий стяг.

З нагоди святкування у географічному центрі України на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка звели монумент єдності. Інсталяції білих птахів, що злітають в небо, символізують 24 області та український Крим.

18 вересня 1991 року президія Верховної ради постановою “Про прапор України” надала синьо-жовтому прапору статус офіційної символіки країни. 28 січня 1992-го парламент ухвалив постанову “Про затвердження Державним прапором України Національного прапора”.

В Україні свято встановлене згідно з указом президента Леоніда Кучми “Про День Державного прапора України” від 23 серпня 2004 року. У 2009 році Президент Віктор Ющенко вніс до Указу зміни, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

У статті 20 Конституції вказано, що державними символами України є Державний прапор України, Державний герб України та Державний Гімн України. Державний прапор України − стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Відео