Україна здобула 9 медалей на Паралімпіаді-2022 за один день | Львівська мануфактура новин
Україна здобула 9 медалей на Паралімпіаді-2022 за один день
08 Березня, 12:03

Сьогодні, 8 березня, в четвертий день Паралімпіади-2022 Україна здобула одразу дев’ять медалей в парабіатлоні. Зокрема, українці виграли нагороди в п’яти з шести дисциплін, а в двох – зібрали повний подіум. Про це повідомило Суспільне.

Спортсмени змагалися на середній дистанції. Усього було розіграно шість комплектів медалей – у спортсменів з порушенням зору та спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату (сидячи або стоячи).

Найбільшого успіху українські спортсмени досягли в чоловічих змаганнях атлетів з порушеннями зору. Українці зайняли всі місця з першого по п’яте. Паралімпійським чемпіоном став найдосвідченіший параатлет збірної України Віталій Лук’яненко. Він на 45 секунд випередив Анатолія Ковалевського, який фінішував другим, а бронза дісталася Дмитру Суярку. Четверте місце в цій дисципліні посів Ярослав Решетинський, а п’яте – Олександр Казік.

Ще один повний комплект медалей Україна здобула в жіночих змаганнях параатлеток з ураженнями опорно-рухового апарату (клас стоячи). Чемпіонкою стала Ірина Буй, Олександра Кононова виграла срібло, Людмила Ляшенко – бронзу. П’ятою фінішувала Юлія Батенкова-Бауман.

Окрім того, Оксана Шишкова стала срібною призеркою, програвши менше 4 секунд першому місцю. Ще одне срібло – у Григорія Вовчинського, а бронза в класі сидячи – у Тараса Радя.

Загалом збірна України виграла вже 17 медалей – 6 золотих, 7 срібних та 4 бронзові. Вона посідає друге місце загального медального заліку, поступаючись лише збірній Китаю.