Україна здобула перші три медалі на Паралімпіаді-2022 | Львівська мануфактура новин
Україна здобула перші три медалі на Паралімпіаді-2022
05 Березня, 10:12

Україна розпочала виступи на Зимових Іграх-2022. У перший змагальний день наша збірна змагалася у  біатлоні, де розігрувалося шість комплектів медалей в спринтерських гонках. Наші спортсмени вибороли три медалі. Про це повідомило Суспільне.

Зокрема перший комплект медалей розігрували в сидячому класі серед жінок. 19-річна українка Анастасія Лалетіна фінішувала десятою. А “золото” виграла американка українського походження Оксана Мастерс.

Та вже у наступних трьох спринтах українці здобули нагороди. Першу медаль Пекіна-2022 виграв Тарас Радь (спортсмен з ураженням опорно-рухового апарату). Він став віцечемпіоном у спринті та опинився на подіумі між двома спортсменами з Китаю.

Друге “срібло” виграла українка Людмила Ляшенко (спортсменка з ураженням опорно-рухового апарату). Вона теж фінішувала другою в спринті (клас стоячи). Спортсменка програла чемпіонці менше, ніж на дев’ять секунд, зробивши при цьому на один промах більше. На подіумі Людмила також опинилась серед двох представниць Китаю. Окрім того, ще дві українки опинилися у топ-6: Юлія Батенкова-Бауман фінішувала четвертою, а Ірина Буй – шостою.

А перше “золото” України здобув 33-річний Григорій Вовчинський (спортсмен з ураженням опорно-рухового апарату) у спринті в класі стоячи. Спортсмен пройшов спринтерську дистанцію без промахів, випередивши найближчого суперника на 46 секунд!

Це сьома медаль в кар’єрі Вовчинського на Паралімпійських іграх, і друга золота.

Додамо, на Паралімпіаді-2022 Україна виступатиме лише у двох видах спорту – лижних перегонах та біатлоні.