Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українська Галицька партія вимагає скасувати святкування 9 травня
07 Травня, 15:07

Українська Галицька партія вимагає скасувати святкування 9 травня

Сьогодні, 7 травня, Українська Галицька партія звернулася до уряду та президента з вимогою скасувати в Україні святкування Дня перемоги 9 травня.

«Уже восьмий рік Україна переживає жахіття війни, спровокованої російською агресією. Впродовж усієї історії у військових конфліктах безглуздо гинули мільйони людей. Святкувати день перемоги можуть лише імперії, для яких життя їх підданих нічого не вартує. Неможливо будувати сучасну Україну, не позбувшись кривавих примар радянської ідеології! Сьогодні ми творимо країну, де шанують, людську гідність, а людське життя є найвищою цінністю, дарованою Богом, – йдеться у повідомленні. – Ця вимога – не наша примха. Це вимога галичан, закатованих в тюрмах на Лонцького та Бригідках, урочищі Саліна і інших місцях по всій Західній Україні. Це вимога мільйонів наших співвітчизників, які в післявоєнний час загинули від рук визволителів чи навіки залишилися в землі Сибіру».

Партійці зазначають, що процес декомунізації неможливо завершити без переосмислення свят, які роз’їдають українську ментальність.

«8 травня світова спільнота вшановує День пам’яті та примирення. Адже жертви та невинно убієнні у Другій світовій війні закликають нас до миру, а не до нових «перемог» через смерть мільйонів. – пояснюють в УГП. – Цьогоріч 9 травня співпадає з гарним українським святом – Днем Матері. Це символізм, який змушує нас задуматись над тим, чи будуть матері українських хлопців, які загинули на Донбасі, коли-небудь святкувати день перемоги? У війнах не буває переможців. В цій жахливій війні ми втратили понад 13 мільйонів співвітчизників. Продовжуємо втрачати найкращих синів на Донбасі в новітній російсько-українській війні. Вшануймо їх! Запалімо свічку пам’яті в цей день. Для агресора – це день перемоги. Для нас – день Пам’яті і Скорботи».

Фото: Фейсбук

Схожі новини