Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українська Галицька Партія виступає проти необґрунтованого підняття податку на нерухомість для львів’ян
13 Липня, 15:08

Українська Галицька Партія виступає проти необґрунтованого підняття податку на нерухомість для львів’ян

На минулій сесії Львівської міської ради львів’янам та мешканцям великих населених пунктів Львівської ОТГ втричі збільшили податок на нерухомість. Виявляється, що таку ініціативу департаменту економічного розвитку ЛМР, яку в стінах ради “протиснув” міський голова Андрій Садовий, підтримала депутатська більшість.

Про що йдеться? З 1 січня 2022 року, якщо ваша квартира перевищує 60 квадратних метрів, або ви мешкаєте в будинку, площа якого понад 120 квадратних метрів, то за кожен «зайвий метр», який перевищує цю площу, ви повинні заплатити 1,5% від ставки мінімальної заробітної плати. Це приблизно 90 гривень щорічно за кожен надлишковий метр!

Цікаво, що ставку податку місцева влада встановлює на свій розсуд і вона може коливатися від 0,5 (як це, до прикладу, є в Івано-Франківську) до 1,5 %. А от у Львові чомусь вирішили встановити максимально можливий її розмір… 

Красномовний факт – за новими правилами звичайним людям податок підняли, а, до прикладу, у власників критих ринків його забрали взагалі. Також підприємців з села зрівняли з центральними львівськими магазинами… Очевидно, що в такий спосіб влада за рахунок простих громадян лобіює інтереси великого бізнесу.   

У партії вважають, що це має просте пояснення. Через різноманітні шахрайські та корупційні схеми бюджет міста щороку втрачає сотні мільйонів гривень. Зокрема, партійці неодноразово розповідали про це у своїх проектах «Вкрадено у львів’ян» (https://cutt.ly/emObWan) та «Вкрадено у львів’ян – 2» (https://cutt.ly/QmObYhd), а також спецвипуску газети «ТОП-10 схем» (https://cutt.ly/smObJn7)

«Ми не проти самого підняття податків, але ми категорично проти неефективного використання комунального майна у місті, – говорить голова Політради «Української Галицької Партії» Ростислав Коваль. – Розуміємо, що якщо б воно не розкрадалося, то і потреби піднімати податки просто не було б. Зокрема, до прикладу, ми  пам’ятаємо, як нещодавно два міські ринки «Винниківський» та «Підзамче» місто продало доньці одіозного бізнесмена Григорія Козловського лише за 18 мільйонів гривень. У той час, як ринкова їхня вартість складає близько 100 мільйонів. І таких випадків – безліч!»

У партії переконані, що «залатати» діру, яка утворилася в міській скарбниці через банальне злодійство, влада вирішила піднявши податок для простих львів’ян.

Зважаючи на те, що нововведення пройшло без відповідного висвітлення у ЗМІ, політична сила закликає львів’ян з’ясувати розмір свого податку та вчасно сплатити його у податковій, адже в іншому випадку на людей чекає штраф та пеня, яка збільшуватиметься щодня.

Зауважте, що розрахувати свій податок ви можете самостійно за цим посиланням: https://city-adm.lviv.ua/lmr/business/calculator

 

Схожі новини