Українські біженці в Польщі можуть отримати цифрову посвідку на проживання: як це зробити | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українські біженці в Польщі можуть отримати цифрову посвідку на проживання: як це зробити
23 Липня, 12:01

Українські біженці в Польщі можуть отримати цифрову посвідку на проживання: як це зробити

Українські біженці в Польщі отримали право перетинати кордони Євросоюзу з електронним документом Diia.pl, повідомляє Європейська правда. Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському союзі.

“Польща повідомила Європейську комісію про електронний документ, доступний для біженців з України – Diia.pl, як документ, що підтверджує їхнє законне перебування на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони”, – йдеться в повідомленні.

Щоб отримати цей цифровий документ необхідно мати PESEL (польський аналог українського ідентифікаційного коду) та завантажити додаток mObywat.  Крім того, необхідно отримати електронний підпис для створення кабінету. Для цього необхідно звернутися до одного із територіальних управлінь.

Після офіційного повідомлення електронний документ Diia.pl, який є у громадянина України виступає як посвідка на проживання, що використовується разом із дійсним проїзним документом для перетину зовнішнього кордону ЄС.

Він також дозволяє пересуватися Шенгенською зоною протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Відео