Українські школи з січня перейдуть на оновлений санітарний регламент: основні зміни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українські школи з січня перейдуть на оновлений санітарний регламент: основні зміни
10 Грудня, 18:04

Українські школи з січня перейдуть на оновлений санітарний регламент: основні зміни

В Україні затвердили новий санітарний регламент для шкіл, який почне діяти з січня 2021 року. Як харчуватимуть учнів та організовуватимуть навчання, пояснив на брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

У новому санітарному регламенті змінені підходи до організації харчування. Дозволено використовувати кейтерінгу (виїздне обслуговування та харчування дітей) за умови безпеки та якості продуктів.

Варто врахувати основні принципи здорового харчування. Для цього наказом МОЗ встановлені вимоги з забороною або обмеженням вмісту солі, цукру та жирів.

Також зовсім заборонено продавати у шкільних буфетах такі продукти: снеки, чіпси. Сухарики, поп-корн, ковбаси, сосиски. Копчена та солона риба, деякі солодощі тощо. Які продукти мають бути в щоденному шкільному раціоні учнів? Злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти.

Вперше врегульовано питання організації харчування дітей з ООП. Якщо в дитини є довідка про певні дієтичні потреби, то заклад вимушений організувати окреме харчування для цієї дитини.

Учнів, які проживають на відстані більш як 2 кілометри до школи, повинні забезпечити транспортом для підвезення до закладів освіти.

Працівники шкіл, зокрема як вчителі, так і працівники харчоблоку, мають проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення цих термінів, таких працівників не можна допускати до роботи в школі.

Заборонена оренда шкіл не під освітні потреби. Також встановлені вимоги до благоустрою шкіл.

МОЗ дозволило використовувати в школах дротове або бездротове підключення до інтернету. Якщо в закладах освіти встановлені роутери та Wi-Fi, вони повинні бути на висоті не менше 2 метрів від підлоги.

Є також вимоги до комп’ютерного обладнання у школах – якщо це персональні комп’ютери. То екран в них має бути не менше 15 дюймів, а в ноутбуках – це може бути 14 дюймів. Але окремо додати клавіатуру та мишку

У кожному навчальному закладі передбачається 2-3 промаркованих меблів. А також щоб не було сколіозу в учнів – підбирати меблі по росту дітей та двічі на рік пересаджувати учнів у інші ряди. Це буде профілактувати від порушення постави, зору та слуху.

  • 0
  • 1545
Відео