Українським біженцям в Польщі обіцяють квартири і роботу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українським біженцям в Польщі обіцяють квартири і роботу
11 Липня, 14:25

Українським біженцям в Польщі обіцяють квартири і роботу

Уряд Польщі планує забезпечити біженців з України недорогим муніципальним житлом, щоб допомогти інтегрувати їх у польський соціум. Про це повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю міністра канцелярії прем’єр-міністра Агнэшки Сцигай Polska Agencja Pracova.

За її словами, зараз урядовці готують проект Міжвідомчої стратегії для допомоги в інтеграції біженців з України.

“Стратегія передбачає підготовку недорогого муніципального житла. Це робитиметься спільно з місцевим самоврядуванням”, — повідомила Агнэшка Сцигай.

Міністр сказала, що настав момент, коли ті, хто втікав від війни, почали ставати більш незалежними. Щоб це стало можливим, треба допомогти їм знайти роботу, а також квартиру якомога дешевше.

За її словами, проблема в тому, що більшість біженців залишилися у великих містах, а там більше немає варіантів житла або воно дуже дороге. Натомість невеликі міста “завжди відкриті” для мігрантів з України. Очікується, що в таких квартирах біженці з України зможуть проживати кілька років.

Угода з власниками квартир має бути договором оренди, укладеним через агентства соціального найму.

“У цей момент комуна бере на себе зобов’язання по сплаті орендної плати, а потім регулює платіж в залежності від доходів і можливостей того, кому буде виділена квартира”, — зазначила вона.

Також біженцям допомагатимуть знайти роботу в невеликих містах і селах, оскільки там спостерігається дефіцит робочої сили.

За словами міністра, в невеликих містах дуже великий дефіцит працівників у сфері соціальних послуг. Потрібні співробітники, які допомагають по дому літнім людям, працівники в будинки престарілих, центрах для людей з особливими потребами тощо.

Вона зазначила, що в Польщі перебувають понад 1,5 млн біженців з України.

Відео